ଅତି ଚାତୁରୀରେ ମୃତ୍ୟୁ – Odia Gapa

ଅତି ଚାତୁରୀରେ ମୃତ୍ୟୁ

ଗୋଟିଏ ଘଂଚ ଜଙ୍ଗଲ । ଆଉ ସେଇ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଥାଏ ଗୋଟିଏ ପାହାଡ । ପାହାଡ ଦେହରୁ ଝରଣା ବହିଯାଇଛି । ସେସବୁ ଝରଣା ପାଣି ଗୋଟିଏ ଜାଗାରେ ଜମି ରହି ପୋଖରୀ ଭଳି ବଡ ଜଳଶୟଟି ହୋଇଛି । ସଂଧ୍ୟା ହେଲେ ସେହି ଜଳାଶୟ ପାଖକୁ ତ ଅନେକ ଜୀବଜନ୍ତୁ ପାଣି ପିଇବାକୁ ଆସନ୍ତି । ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ବିଲୁଆ ବୁଦା ଆଢୁଆଳରେ ଲୁଚି କରି ବସିଥାଏ । ସବୁ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ଆସିବା, ପାଣି ପିଇବା, ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରୁଥାଏ । ତାର ଭାରି ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଏଠାକୁ ମହାବଳ ବାଘ ଆସିଲେ ଭାରି ଭଲ ହୁଅନ୍ତା । ସୁନ୍ଦର ସୁନ୍ଦର ହରିଣ ଠେକୁଆ ଯେମିତି ଏଠାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାବଳ ହାବୁଡରେ ପଡିଲେ ସେ ନିଶ୍ଚୟ ସେମାନଙ୍କୁ ମାରି ଖାଆନ୍ତା । ଖଣ୍ଡେ ଅଧେ ମାଉଁସ କିମ୍ବା ହାଡ ବି ତାକୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ମିଳିଯା’ନ୍ତା । ଅନେକ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ବି ସେ ମହାବଳ ବାଘକୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲା ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏଥର ସେ ନିଜେ ମହାବଳ ବାଘକୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ବଣ ଭିତରକୁ ଗଲା । ପାହାଡ ଗୁମ୍ଫା ଭିତରେ ଥାଏ ମହାବଳ ବାଘ । ବିଲୁଆ ଧୀରେ ଧୀରେ ଯାଇ ତାକୁ ନମସ୍କାର କରି କହିଲା, ଆପଣ ହେଉଛନ୍ତି ବଣ ରାଇଜର ରାଜା । ଆପଣଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ବଡ ପୋଖରୀ ଅଛି । ସେହି ପୋଖରୀକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ଜୀବଜନ୍ତୁ ପାଣି ପିଇବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଆପଣ ସଂଧ୍ୟାବେଳେ ସେଇଠିକୁ ଗଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଶିକାର ମିଳିପାରନ୍ତା । ମହାବଳ ଶିକାର କଥା ଶୁଣି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ହୋଇଗଲା । ପଚାରିଲା ସେ ପୋଖରୀଟା କେଉଁଠି? ବିଲୁଆ କହିଲା ମୋ ସାଙ୍ଗରେ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖାଇ ଦେବି । ବିଲୁଆ ଆଗେ ଆଗେ ଚାଲିଲା ତା ପଛେ ପଛେ ଚାଲିଲା ମହାବଳ ବାଘ । ପୋଖରୀ ପାଖରେ ସେ ମହାବଳକୁ ପହଁଚାଇ ଦେଇ ବିଲୁଆ କହିଲା, ଆପଣ ଗଛ ଆଢୁଆଳରେ ବସନ୍ତୁ ଦେଖିବେ କେତେ ଜୀବଜନ୍ତୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ତା’ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଯାହାକୁ ଇଚ୍ଛା ତାକୁ ମାରି ଖାଇବେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...