ଅଦରକାରୀ ପୋଥିଗତ ବିଦ୍ୟା କାମରେ ଆସେନାହିଁ

       ଜଣେ ଭାରି କଡା ଓ ରାଗି ମିଞ୍ଜାସର ଗୁରୁ ଥାଆନ୍ତି । ସବୁବେଳେ ବହିପାଠକୁ ମୁଖସ୍ଥ କରିବାକୁ ଶିଷ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥାନ୍ତି । କାହାରିକୁ ବୁଲିବା କି ପାଠ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦେଉନଥିଲେ । ଏହାଦ୍ୱାରା କେବଳ ସମୟ ଅପଚୟ ହେଉଛି ବୋଲି କହି ଏଭଳି କରୁଥିବା ଶିଷ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ବିଗୁଡୁଥିଲେ । ଯେଉଁ ଶିଷ୍ୟ କୌଣସି ବିଷୟ ଠିକ୍ ରେ ବୁଝିପାରୁ ନଥିଲା, ତାକୁ ପୁନର୍ବାର ନ ବୁଝାଇ ବହିରେ ଅଛି ପଢିଲେ ବୁଝିଯିବୁ କହି ବାରମ୍ବାର ବହି ପଢିବାକୁ କହୁଥିଲେ । ସୁତରାଂ ତାଙ୍କର ଶିଷ୍ୟମାନଙ୍କର ବହିଜ୍ଞାନ ବ୍ୟତୀତ ବାହାରର ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ବିଷୟରେ ଧାରଣା ନ ଥିଲା ।

       ଦିନକର କଥା । ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟମାନଙ୍କୁ ନେଇ କୌଣସି ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଥିଲେ । ସେମାନେ ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାଦେଇ ଗଲାବେଳେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଲା । ସେମାନେ ରାସ୍ତାର ଏକ ସରୁ ପୋଲ ଉପରେ ଗଲାବେଳେ ହଠାତ୍ ଗୁରୁଙ୍କର ପାଦ ତଳକୁ ଖସିଗଲା । ସେ ନଦୀଗର୍ଭରେ ପଡି ପାଣିରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଲେ । ଖୁବ୍ ଉଚ୍ଚସ୍ୱରରେ ବଂଚାଅ ବଂଚାଅ ବୋଲି ଚିତ୍କାର କରୁଥାନ୍ତି । ଶିଷ୍ୟମାନେ ବଡ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡୁଥିଲା ବେଳେ ପୋଥିପତ୍ରର ବୋଝ ବୋହି ଗଧଗୁଡିକ ନିର୍ବାକ୍ ଭାବରେ ଠିଆ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

       ଶିଷ୍ୟମାନେ କ’ଣ କରିବେ କିଛି ଠିକ୍ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଜଣେ ନଦୀରେ ବୁଡିଯାଉଥିଲେ କ’ଣ କରିବାକୁ ହୁଏ ସେମାନେ ଜାଣି ନଥିଲେ । ହଠାତ୍ ଗଧ ପିଠିରେ ଲଦା ହୋଇଥିବା ବହିଗୁଡିକୁ ଖୋଲି ପଢିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଶିଷ୍ୟମାନେ । ମାତ୍ର କୌଣସି ସମାଧାନର ବାଟ ସେମାନେ ହଠାତ୍ ପାଇଲେ ନାହିଁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...