ଅମୂଲ୍ୟ ଉପଦେଶ

ଥରେ ଦଳେ ଯାତ୍ରୀ କୌଣସି ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଥାନ୍ତି । ବାଟରେ ଯାଉ ଯାଉ ସେମାନେ ଦେଖିଲେ ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକ ଅତି ବିକଳରେ କାନ୍ଦୁଛି । ସେହି ସ୍ଥାନଟି ଏକ ପାହାଡ ତଳି ଅଂଚଳ ଥିଲା । ସେଠାରେ ଏକ କବର ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ତାକୁ ପଚାରିବାରୁ ଜଣାଗଣା ଯେ, ସେହିଠାରେ ସେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକର ଶ୍ୱଶୁର ଓ ତାର ପୁଅକୁ ବାଘ ମାରି ଖାଇ ଦେଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ସେଠାରେ କବର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି ଓ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଟି ସେହି ପୂର୍ବ ଘଟଣାବଳିକୁ ମନେ ପକାଇ ବେଳେବେଳେ ଏଭଳି କାନ୍ଦୁଛି ।

                ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଠାରୁ ସମସ୍ତ କଥା ଶୁଣିସାରିଲା ପରେ ସେହି ଯାତ୍ରୀଦଳର ଦଳପତି ପଚାରିଲେ, “ଆଚ୍ଛା ଭଉଣୀ! ତୁମେ ଏଠାରେ ଏତେ ସରି ହେଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ଚାଲି ଯାଉ ନାହଁ କାହିଁକି? ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏଠାରେ ପୂର୍ବ ଭଳି ଅଘଟଣ ଯେ ପୁଣି ନ ଘଟିବ ସେକଥା କିଏ ବା କହିବ?”

                ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଯାଇ ସେ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକ ଜଣକ କହିଲା, “ଏଠାରେ ବାଘ ଘୋଷରା ଅଛି ପଛେ ମାତ୍ର ଶାସକ ଘୋଷରା ତ ନାହିଁ । ତେଣୁ ମୁଁ ଏ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ଅନ୍ୟତ୍ର ଚାଲିଯିବାକୁ ଆଦୌ ଇଚ୍ଛା କରୁ ନାହିଁ ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...