ଅସମ୍ଭବ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ

     ରାଜାଙ୍କ ଘରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ପିଆଲାଟିଏ ଥିଲା । ଏହା ଅତି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିଲା । ସୁତରାଂ ରାଜା ତାକୁ କେବଳ ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ । ଏହା ରାଜାଙ୍କର ସତେଯେମିତି ଅମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପତି ଭାବରେ ଗଣା ଯାଉଥିଲା । ଏହାକୁ ଜଗିବା ପାଇଁ ସିପାହୀ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲାବେଳେ ରାଜକର୍ମଚାରୀମାନେ ଯତ୍ନ ନେବାରେ ବି ହେଳା କରୁନଥାନ୍ତି ।

       ଥରେ ରାଜା ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଜୟକରି ବାହାରିଲେ । କିଛି ଦିନ ପରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ବି ଫେରି ଆସିଲେ । ରାଜ ଉଆସରେ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସ ଖେଳିଗଲା । ବିଜୟ ଭେରୀ ବାଜି ଉଠିଲା । ରାଜ ପ୍ରାସାଦରେ କୋଳାହଳ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତେ ପିଆଲା କଥା ଭୁଲିଗଲେ । ଫଳରେ ପିଆଲାଟି ଅସାବଧାନତାବଶତଃ ତଳେ ପଡି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ ହୋଇ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ।

       ଏକଥା ଶୁଣି ରାଜା ରାଗରେ ଜଳିଗଲେ । ହେଲେ ସେଭଳି ପିଆଲା ମିଳିବ କେଉଁଠୁ? କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦେବାକୁ ବାହାରିଲେ । ମାତ୍ର ମନରେ ଚିନ୍ତା କଲେ, ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦେଇ ଦେଲେ କ’ଣ ପିଆଲା ମିଳିଯିବ କି? ଆଉ କିଏ ଜାଣି ଶୁଣି ତ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିନାହିଁ? ଏଭଳି କଥା ମନରେ ଚିନ୍ତା କରି ରାଜା ସେହି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡମୁକ୍ତ କରିଦେଲେ । ମାତ୍ର ନୂଆ ପିଆଲା କିପରି ତିଆରି ହେବ ସେହି କଥାରେ ରହିଲେ । ରାଜ୍ୟରୁ ବଛା ବଛା କାରିଗର ଡକାଇଲେ । ପ୍ରଥମେ କଥା ଉଠିଲା ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବା ପରିବର୍ତେ ପୁରୁଣାଟିକୁ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହୁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...