ଅସମ୍ଭବ ତର୍କ – Odia Gapa

ଅସମ୍ଭବ ତର୍କ

                ସମୃଦ୍ଧିଶାଳୀ ନାମକ ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟ ଥିଲା । ସେହି ରାଜ୍ୟରେ ଜୀର୍ଣ୍ଣାଧନ ନାମକ ଗୋଟିଏ ବଣିଆ ଥିଲା । ଭାଗ୍ୟକଥା, ଆଜି ଯିଏ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଆସନେ କାଲି ସେ ଫକୀର । କୌଣସି କାରଣରୁ ବଣିଆଟି ଗରୀବ ହୋଇଯିବାରୁ ସେ ଚିନ୍ତାକଲା ଯେ କିଛି ଧନ ରୋଜଗାର ନିମନ୍ତେ ସେ ବିଦେଶ ଯିବ । ତେବେ ବିଦେଶ ଯିବା ଲାଗି ତ ପୁଣି ଧନର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଏଥିଲାଗି ତା’ ମୁଣ୍ଡରେ ପଶିଲା ଯେ ତା’ର ଯେଉଁ ସୁନ୍ଦର ନିକିତି ଗୋଟିଏ ଅଛି ସେହି ନିକିତିଟିକୁ ସାହୁକାର ପାଖରେ ବନ୍ଧା ପକାଇ କିଛି ଧନ ଆଣିବ । ବିଦେଶରୁ ଧନ ରୋଜଗାର କରି ଘରକୁ ଫେରିଲେ ସାହୁକାରକୁ ସୁଧ ମୂଳ ଦେଇ ନିକିତିଟିକୁ ମୁକୁଳାଇ ନେବ ।

                ବଣିଆ ସେୟା କଲା । ନିକିତିଟିକୁ ସାହୁକାର ପାଖରେ ବନ୍ଧା ପକାଇ ବିଦେଶକୁ ଗଲା । ବିଦେଶରୁ ସେ ଭଲ ରୋଜଗାର କରି ଗ୍ରାମକୁ ଆସି ସାହୁକାରକୁ ତାର ସୁଧ ମୂଳ ଦେଇ ନିକିତିଟି ଆଣିବା ଲାଗି ଯେତେବେଳେ କହିଲା – ସେତେବେଳେ ନିକିତି ଉପରୁ ସାହୁକାର ଲୋଭ ଛାଡ଼ିଲା ନାହିଁ । ସେ କହିଲା – ଏତେ ଦିନ ହେଲା ଗଲୁଣି । ମୁଁ କ’ଣ ତୋ ନିକିତିଟିକୁ ସବୁଦିନ ଜଗି ବସିଥାଆନ୍ତି । କେତେବେଳେ ନିକିତିଟାକୁ ମୂଷା ଖାଇଗଲା ଯେ ତାହା ମୁଁ ଜାଣି ପାରିଲି ନାହିଁ । ତୁ ଆଉ ମୋତେ ଟଙ୍କା ଦେବୁ କ’ଣ । ବରଂ ସେହି ଟଙ୍କାରେ ତୁ ଗୋଟିଏ ନିକିତି କିଣି ଆଣିବା ଦରକାର ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...