ଆମ୍ବ ଭୂତ

ଚାରି ଆଡେ ଶୁନ୍ ଶାନ୍ । ସହର ଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ ଠିଆ ହୋଇଛି ସେହି ପୁରାତନ ଘର । ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଏକର ଜାଗା ମଝିରେ କାହିଁ କେଉଁ ବ୍ରିଟିସ୍ ଅମଳରୁ ମୁଣ୍ଡ ଟେକି ଠିଆ ହୋଇଛି ସେହି ପ୍ରାସାଦଟି । କେଉଁ ରାଜା ରାଜୁଡା ସେ ଘର ତିଆରି କରିଥିଲେ କେଜାଣି । ବର୍ତ୍ତମାନ ତା ମଧ୍ୟରେ କମିସନର ସାହେବ୍ ନିଜେ ରହୁଛନ୍ତି । ଘର ଗୁଡିକ କେବଳ ରଙ୍ଗ ବୋଳା ହୋଇ ଆଧୁନିକ ଦେଖା ଯାଉ ଥିଲେ କ’ଣ ହେବ । ପୁରାତନ ସ୍ମୃତି ତା ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍ଜୀବିତ ଥିଲା । ପାର୍କ, ଘୋଡା ଶାଳ, ତୋପ, ରୋଷେଇ ଘର, ସେଂଟ୍ରି ଜଗିବା ଗୁମୁଟି ଇତ୍ୟାଦି । କମିସନ୍ଙ୍କୁ ଜଗିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଗୃହ, ମାଳୀ ଗୃହ ମଧ୍ୟ ତା ମଧ୍ୟରେ ଅଛି । ଚାରି ଆଡେ କେବଳ ଗଛ ଆଉ ଗଛ, ନଡିଆ, ପଣସ, ଆମ୍ବ, କାଜୁ, ସପୁରୀ, ବଉଳ, ଦେବଦାରୁ କଦଳୀ, ଅନେକ ଫଳ, ଫୁଲ, ଆଉ ମଧ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲୀ ବୃକ୍ଷ ଭରି ରହିଛି ସେହି ଘରର ଚାରି କଡରେ । ଯେଉଁ ସିଜିନ୍ରେ ଯେଉଁ ଫଳ ପାଚେ ମହକି ଉଠେ । ଫୁଲ ମଧ୍ୟ ସେହି ପରି ।

ଜଗୁଆଳୀ ଦିନ ରାତି ଅହରହ ସେହି ଘରଟିକୁ ଜଗି ରହି ଥାନ୍ତି । ତା ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଯେପରି ବାହାରକୁ ଯାଇ ନ ପାରେ । ସେଦିନ ଗୋଟେ ଘଟଣା ଘଟି ଗଲା । ଜଗୁଆଳି ମାନେ ନିଜ ଲୋଭ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି ରାତ୍ରିରେ ଅନେକ ଫଳ ତୋଳି ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ନେଇ ଯାଆନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏତେ ବଡ ବଗିଚାରେ ରାତ୍ରିରେ ଭୂତ ଭୟ ମଧ୍ୟ ଥାଏ । କେତେବେଳେ କାହାକୁ ଭୂତ ଡରାଇ ଥିବାର ନଜର ମଧ୍ୟ ଅଛି । ସେ ଦିନ କିନ୍ତୁ ଦିପକ୍ ଜଗୁଆଳି ଆମ୍ବର ଲୋଭ ମୋଟେ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲାନି । କଲମି ଆମ୍ବ ଓହଳିଛି ମନ ଲୋଭା କରି । ପ୍ରାୟ ଗୋଟାକ ଏକ କିଲୋ ପାଖା ପାଖି ହେବ । ମନେ ମନେ ଦୀପକ୍ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ରାତିରେ ତାର ପୁଣି ସେହି ଠାରେ ଡିଉଟି ଅଛି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...