ଉପଯୁକ୍ତ ବରପାତ୍ର

ଥରେ ଜଣେ ସାଧୁ ଏକ ନଦୀରେ ସ୍ନାନ କରୁଥାନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ ସ୍ନାନ କରିସାରିବା ପରେ ସେ ସାଧୁ ଜଣକ ଈଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତି । ସାଧୁ ଜଣକ ଧ୍ୟାନ କରିବା ସମୟରେ ହିଁ ଗୋଟିଏ ଲାଲ୍ ବେଙ୍ଗୁଲି ଜୋର୍ରେ ରାବ କରେ । ତେଣୁ ସେ ସାଧୁଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଭଗ୍ନ ହୋଇଯାଏ । ଦିନେ ସାଧୁ ଠିକ୍ କଲେ ସେ ଲାଲ୍ ବେଙ୍ଗୁଲିକୁ ଧରି ଉପଯୁକ୍ତ ଶିକ୍ଷା ଦେବେ ।

                ଏପରି ଚିନ୍ତା କରି ଦିନେ ସେ ସାଧୁ ଗୋଟିଏ ସୁନା କଳସ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇଗଲେ । ସୁନା କଳସ ଦେଖି ସେ ବେଙ୍ଗୁଲିର ଭାରି ଲୋଭ ହେଲା । ତେଣୁ ସେ ସୁନାକଳସ ଭିତରେ ପଶିଗଲା ବେଙ୍ଗୁଲି । ସାଧୁ କଳସ ଭିତରେ ବେଙ୍ଗୁଲି ପଶିବାର ଦେଖି ସେ କଳସର ମୁହଁ ସେହି କ୍ଷଣି ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ । ତାପରେ ସେ ବେଙ୍ଗୁଲି କଳସ ଭିତରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଲା । ତେଣୁ ଦିନ ରାତି ଖାଲି ସେ ବେଙ୍ଗୁଲି କାନ୍ଦୁଥାଏ । ଦିନେ ସେ ବେଙ୍ଗୁଲି ବହୁତ ନେହୁରା ହୋଇ କହିଲା – ହେ ମହାପୁରୁଷ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ କେବେବି ହଇରାଣ କରିବି ନାହିଁ । ମତେ ଏଥର ମୁକ୍ତି ଦିଅନ୍ତୁ । ସେ ଲାଲ୍ ବେଙ୍ଗୁଲିର ଏପରି କଥା ଶୁଣି ସାଧୁଙ୍କର ତା’ଉପରେ ଟିକେ ଦୟା ହେଲା । ତେଣୁ ସେ ସୁନାକଳସ ମଧ୍ୟରୁ ବେଙ୍ଗୁଲିକୁ ବାହାର କରିଦେଲେ । ମାତ୍ର ସୁନା କଳସରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରକେ ସେ ବେଙ୍ଗୁଲି ହଠାତ୍ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଝିଅରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...