ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧିର ବଳ – Odia Gapa

ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧିର ବଳ

ଖରାଦିନ । ଉଦୁଉଦିଆ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ବେଳ । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ସୂର୍ଯ୍ୟତାପ ସତେ ଯେମିତି ଧରାପୃଷ୍ଠକୁ ଜାଳି ଦେଉଛି । ଉଦ୍ଭିଦଜଗତ ଝାଉଁଳି ପଡିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାଣୀମାନେ ମୁନ୍ଦିଏ ଜଳପାଇଁ ଡହଳ ବିକଳ ହେଉଥାନ୍ତି ।

       ହଠାତ୍ ପାହାଡି ଝରଶାରୁ ଜଳ ମୁନ୍ଦିଏ ପିଇବା ଲାଗି ଠେକୁଆଟିଏ ଦୌଡିଆସିଲା । ସେ ଶୋଷ ମେଂଟାଇବା ପାଇଁ ପାଣିରେ ମୁହଁ ଲଗେଇଛି କି ନାହିଁ, ହଠାତ୍ ସିଂହର ଗର୍ଜନ ଶୁଣି ଚମକି ପଡିଲା । ମୁହଁ ଉଠାଇ ଚାହିଁଲା ବେଳକୁ ଝରଣା ସେ ପାଖେ ଏକ ବିରାଟ ସିଂହ ଆଖି ତରାଟି ତା’ଆଡକୁ ଚାହିଁ ରହିଛି । ଏବେ ଠେକୁଆ ପାଣି ପିଇବ କ’ଣ ଜୀବନ ବଂଚାଇବା ପାଇଁ ଦୌଡିଲା, ପଛେ ପଛେ ସିଂହ ବି ଦୌଡିଲା ।

       ସିଂହ ଖେପାକେ ଦଶ ହାତ ଡେଇଁଲା ବେଳକୁ ଠେକୁଆ ହାତେ । ବିଚରା ଛୋଟ ଜୀବଟିଏ କ’ଣ ସେ କରିବ? କେତେ ଅବା ଧାଇଁଥାନ୍ତା? ଭାଗ୍ୟକୁ ଗୋଟିଏ ଗାତ ମିଳିଗଲା । ଜୀବନ ବିକଳରେ ସେହି ଗାତଭିତରେ ପଶିଗଲା ଠେକୁଆ । ହେଲେ କ’ଣ ହେବ? ବିପଦ କ’ଣ ତା’ର ପିଛା ଛାଡୁଛିଯେ, ସେ ରକ୍ଷା ପାଇଯିବ?”

       ଗାତ ଭିତରେ ପଶୁ ପଶୁ ଠେକୁଆ ଦେଖିଲା, ତା’ ଭିତରେ ବିଲୁଆଟିଏ ଅଛି । ଠେକୁଆକୁ ଦେଖି ବିଲୁଆ ଭାରି ଖୁସି ହୋଇଗଲା । ଭାବିଲା, ବାଃ ! ଭାରି ମଜା ହେବ । ଯେତେବେଳେ ଘରଭିତରେ ଏକ ସୁଆଦିଆ ଶିକାରଟିଏ ପଶିଗଲାଣି ଏଇଟାକୁ ଖାଇ ଆରାମରେ ଶୋଇଯିବି । ଆଉ ବାହାରେ ଶିକାର ଖୋଜିବି କାହିଁକି?

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...