ଏକତାର ମନ୍ତ୍ର

ଇଣ୍ଡିଆ ପରାଧୀନ ଥିବା ବେଳର ଘଟଣା । ସେତେବେଳେ ଗୋରା ଶାସନ କବଳରୁ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ମୁଣ୍ଡ ଟେକୁଥାଏ । ଏକ ପକ୍ଷରେ ଚରମପନ୍ଥୀ ଓ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ନରମପନ୍ଥୀ । ସଶସ୍ତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନ ମାଧ୍ୟମରେ ଇଂରେଜମାନଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ତଡିବା ଚରମପନ୍ଥୀମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା । ମାତ୍ର ଗାନ୍ଧିଜୀ ଥିଲେ ନରମପନ୍ଥୀ ନେତା, ଯିଏ କି ଅହିଂସା ଆନ୍ଦୋଳନ ମାଧ୍ୟମରେ ହିଁ ଦେଶକୁ ସ୍ୱାଧୀନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

ମହାନ୍ ବିପ୍ଳବୀ, କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଥିଲେ ସୁଭାଷଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ, ଯିଏ ଚାହୁଁଥିଲେ ଅସ୍ତ୍ରର ଜବାବ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହିଁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ । ସୁତରାଂ ସେ ଗଠନ କରିଥିଲେ ଏକ ଲଢୁଆ ବାହିନୀ ଯାହାକି ଆଜାଦ୍-ହିନ୍ଦ୍-ଫୌଜ୍ ନାମରେ ନାମିତ ଥିଲା ।

ସେହି ଫୌଜ ପାଇଁ ନେତାଜୀ ସବୁ ନୂଆ ନୂଆ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଥାନ୍ତି । ଆଉ ସେହି ଯୁବକମାନେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ଉଦ୍ଦୀପନା, ଉତ୍ସାହରେ ନିଜ ପ୍ରାଣକୁ ବିସର୍ଜନ କରି ଦେଶକୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ସଂକଳ୍ପରେ ଯୋଗ ଦେଉଥାନ୍ତି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...