ଏମିତି ଭି ହୁଏ

       ଜଣେ ଭଦ୍ରବ୍ୟକ୍ତି ସକାଳୁ ସକାଳୁ ମନ୍ଦିର ବାହାରିଥାନ୍ତି । ଯେମିତି ସେ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗାଡି ରଖି ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି, ଜଣେ କିଏ ଆସି କହିଲା, ଆପଣ ତ ଭଲ ଲୋକ । ସବୁଦିନ ମୁଁ ଏଠାରେ ଗାଡି ରଖେ । ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଗାଡିଟିକୁ ରଖି ମୋ ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିନେଲେ । ହଉ ରଖିଲେଣି ତ ରଖନ୍ତୁ ।”

       ଏକଥା ଶୁଣି ଭଦ୍ରଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଦୁଃଖ ଆସିଲା । ତା’ପରେ ସେ ମନ୍ଦିରକୁ ଗଲେ । ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଏକ କୋଣିକିଆସ୍ଥାନ ଦେଖି ନିରୋଳାରେ ବସି ଗଲେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ କରି । ଆଖିବୁଜି ଠାକୁରଙ୍କୁ ଡାକିଲେ ।

       ଠିକ୍ ଏତିକିବେଳେ କିଏ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଆସି କହିଲେ, “ଆପଣ ଆଚ୍ଛା ଲୋକ ତ, ମୁଁ ଏଇ ନିରୋଳାସ୍ଥାନରେ ବସି ଠାକୁରଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦନ ଡାକେ । ଆପଣ କୁଆଡୁ ଅଦିନରେ ଦିନେ ଆସି ଏଠାରେ ବସି ଗଲେ, ଏବେ ମୁଁ କୁଆଡେ ଯିବି? ହଉ ବସିଲେଣି ତ ବସନ୍ତୁ ।”

       ଏହା ଶୁଣି ଭଦ୍ରବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମନ ଆହୁରି ଦୁଃଖ ହୋଇଗଲା । ସେ ମନେ ମନେ ଭାବୁଥିଲେ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ଯେମିତି ଭିତରେ ବି ସେମିତି ସତେଯେମିତି ତାଙ୍କୁ କେଉଁଠାରେ ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ।

       ଏବେ ସେ ଭଦ୍ରବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମନରେ ଭାବନା ଆସିଲା, ଆଜି ଦିନଟା ବୋଧହୁଏ ମୋ ପାଇଁ ଭଲ ନାହିଁ । ସୁତରାଂ ସେ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଆଉ ଅଧିକ ସମୟ ନ ବସି ସଅଳ ସଅଳ ବାହାରକୁ ଚାଲି ଆସିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...