କଠିନ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କର – Odia Gapa

କଠିନ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କର

ଏକଦା ବାଳଗଙ୍ଗାଧର ତିଳକ ଗୋଟିଏ ସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେଉଥାନ୍ତି । ସେତେବେଳେ ତ ଆମ ଦେଶରେ ଗୋରା ସରକାରଙ୍କ ଶାସନ ଚାଲିଥାଏ । ସୁତରାଂ ଏ ସଭାକୁ ଇଂରେଜମାନେ ଭଣ୍ଡୁର କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ତେଣୁ ସେମାନେ ଭଡାଟିଆ ଗୁଣ୍ଡା ଲଗାଇ ସେ ସଭା ଉପରକୁ ଟେକା, ପଥର ଆଦି ଫିଙ୍ଗିଲେ ।

                ହେଲେ ତିଳକ ପୂର୍ବଭଳି ନିର୍ବିକାର ଭାବରେ ଠିଆହୋଇ ରହିଥାନ୍ତି । କିଛି ସମୟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କଲା ପରେ ସେମାନେ ତଥା ଗଣ୍ଡଗୋଳକାରୀମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଶାନ୍ତ ପଡିଗଲେ । ତା’ପରେ ତିଳକଙ୍କର ଭାଷଣ ପୂର୍ବଭଳି ପୁଣି ଚାଲିଲା । ଅତି ନିର୍ଭୀକତାର ସହିତ ସେଦିନର ସେ ଭାଷଣ ଶେଷ ହେଲା ।

ଏହି ଘଟଣାରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଜନତା ବୁଝିଗଲେ ଯେ, ବିପଦବେଳେ ଭୟଭୀତ ନ ହୋଇ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଧରି ତା’ର ମୁକାବିଲା କରିବା ଉଚିତ । ଏହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ବିଜ୍ଞ ଲୋକ ହିଁ କରିଥାଏ, ଯାହା କି ତିଳକ ସେଦିନ କରିଥିଲେ । ସଭା ଶେଷରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳକାରୀମାନେ ସିନା ଶାନ୍ତ ହୋଇ ଆପଣା ଆପଣା ଘରକୁ ଫେରିଲେ, ମାତ୍ର ତିଳକ ଟେକା ପଥର ମାଡଖାଇ ଜଖମ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସତେ ଯେପରି କିଛି ହୋଇନଥିଲା ଭଳି ସେ ଅଭିନୟ କରି ସେଠାରୁ ଫେରିଲେ ।

ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ହେଉଛି ମଣିଷର ବଡ ସମ୍ପତ୍ତି । ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାପାଇଁ ଏହା ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଉପଚାର, ଯାହା କି କେବଳ ବିଜ୍ଞ ଲୋକମାନେ ହିଁ ଠିକଣା ବେଳରେ କାମରେ ଲଗାଇଥାଆନ୍ତି ।

ସେଥିଲାଗି ତ କୁହାଯାଇଛି –

 “କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଆସିଲେ ତକ୍ଷଣେ ମୁକାବିଲା କର ସାହସ ଧରି

ଏହି ନୀତି ମାନି ଚଳୁଥିଲେ ସଦା କଠିନ ସମସ୍ୟା ପାରିବା ଟାଳି ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...