କପଟୀର ଅନ୍ତ ଖରାପରେ ଶେଷ ହୁଏ – Odia Gapa

କପଟୀର ଅନ୍ତ ଖରାପରେ ଶେଷ ହୁଏ

ସେଠ୍ଜୀ ରୋଗରେ ପଡି ଥିଲେ, ଭଲ ଭଲ ନାମଯାଦା ବୈଦ୍ୟ, ଡାକ୍ତର ମାନଙ୍କର ଔଷଧ ଦେଉ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରୋଗ ଭଲ ହେବ କ’ଣ ଓଲଟି ବଢି ବଢି ଚାଲି ଥିଲା । ଯେତେ ବେଳେ ବୈଦ୍ୟ ମାନେ ଔଷଧ ଦେଇ ଦେଇ ଥକି ଗଲେ ସେତେ ବେଳେ ଦିନେ ସେମାନେ ସେଠ୍ଜୀଙ୍କୁ ସଫା ସଫା କହି ଦେଲେ କି – ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ଆଉ କେବେ ଭଲ ହେବ ନାହିଁ । ଔଷଧ ପତ୍ର ସବୁ ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ନିମନ୍ତେ ବୃଥା ହେଉଛି । ତେଣୁ ଆପଣ ଆଉ ବେଶୀ ଦିନ ବଂଚିବେ ନାହିଁ । ବୈଦ୍ୟମାନଙ୍କର ଏଭଳି କଥାରେ ସେଠ୍ଜୀ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଗଲେ ଏବଂ ପାଟି କରି କରି ଭଗବାନଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଦେବତା ମାନଙ୍କୁ ଡାକି କହୁଥାନ୍ତି ହେ ଭଗବାନ ମୁଁ ତୁମକୁ ଏକ ହଜାର ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମୁଦ୍ରା ପୂଜା ସ୍ୱରୂପ ଦାନ କରିବି ମୋତେ ଏହି ରୋଗରୁ ଭଲ କରି ଦିଅ ।

                ସେଠ୍ଜୀଙ୍କ ଏଭଳି କଥାରେ ସେଠାନୀ ଅର୍ଥାତ୍ ସେଠ୍ଜୀଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଗଲେ । ସେ କହିଲେ ଦେଖନ୍ତୁ – ଆପଣ ଭଲ ହୋଇ ଯା’ନ୍ତୁ ତ ଏକ ହଜାର କ’ଣ ଦୁଇ ହଜାର ମୋହର ଭଗବାନଙ୍କୁ ମୁଁ ଦାନ ଦେବି । ଭଲା ଜୀବନ ପାଖରେ ଧନର ମହତ୍ୱ କ’ଣ ଅଛି? ତେଣୁ ଆପଣ ଦେବତା ମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ।

                ସେଠ୍ଜୀ ବିଗିଡି କରି କହିଲେ – ବେକାରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଯାଉଛ । ମୁଁ ଦେବତା ମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନରେ କାହିଁକି ରଖିବି । ଠିକ୍ ହୋଇଯିବି ତ ଏକ ହଜାର ମୁଦ୍ରା ଦେବତାଙ୍କୁ ଦାନ ଦେବି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...