କର୍ତବ୍ୟପାଳନ ସମୟଠାରୁ ବି ବଡ – Odia Gapa

କର୍ତବ୍ୟପାଳନ ସମୟଠାରୁ ବି ବଡ

       ଗୋଟିଏ ଦେଶରେ ଜଣେ ରାଜା ଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ରାଣୀ, ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ପୁତ୍ରର ଜନନୀ । ବଡରାଣୀଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟ’ ଏବଂ ସାନରାଣୀର ପୁତ୍ର ‘ଚନ୍ଦ୍ର’ । ଉଭୟଙ୍କର ବୟସ ତାରତମ୍ୟ ବହୁତ କମ୍ ।

       ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କର ବିଦ୍ୟାଶିକ୍ଷା ବୟସ ଉପଗତ ହେବାରୁ ରାଜା ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁକୁଳ ଆଶ୍ରମରେ ଛାଡିଦେଲେ । ଆଶ୍ରମରେ ସବୁ ଶିଷ୍ୟଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦୁଇଭାଇ ପାଠପଢାରେ ବେଶ୍ ଆଗେଇ ଗଲେ ସତେଯେମିତି କେହି କାହାଠାରୁ ଊଣା ନୁହଁନ୍ତି ।

       ଠିକ୍ ଦଶବର୍ଷ ପରେ ବିଦ୍ୟାଶିକ୍ଷା ଶେଷ ହେଲା । ଏବେ ଦୁଇଭାଇ ଫେରିଲେ ରାଜନଅର । କେବଳ ପାଠରେ କାହିଁକି ଅସ୍ତ୍ରଚାଳନାରେ ବି ଧୂରନ୍ଧର ହୋଇଥିବା କଥା ରାଜ୍ୟରେ ଚହଳ ପଡିଯାଇଥାଏ । ଫଳରେ ଦୁଇଭାଇଙ୍କର ସବୁରି ମୁହଁରେ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା । ଏଥିପାଇଁ ରାଜା ଓ ରାଣୀ ବି ମନେ ମନେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରୁଥାନ୍ତି ।

       ସମୟ ସବୁବେଳେ ସମାନ ଯାଏନି । ହଠାତ୍ ରାଜପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତିର ବହ୍ନି ଜଳି ଉଠିଲା । ଏହାର କାରଣ ଥିଲା – ରାଜା ତାଙ୍କର ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ବଡପୁଅ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁ ସିଂହାସନରେ ବସାଇ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ହେବାକୁ ଘୋଷଣା କଲେ । ଏହି ଖବର ଶୁଣି ରାଜ ମହଲଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜ୍ୟସାରା ସମସ୍ତେ ଖୁସି ହେଲେ ସିନା, ସାନରାଣୀ ମନ ଦୁଃଖରେ ବସିଲେ । ତାଙ୍କର ଏକଜିଦ୍ ନିଜର ପୁଅ ‘ଚନ୍ଦ୍ର’ ହିଁ ରାଜଗାଦିରେ ବସିବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...