କାଲିର କାମ ଆଜି କର – Odia Gapa

କାଲିର କାମ ଆଜି କର

ସିପାହୀଟି ବହୁତ ବଳବାନ୍, ବହୁତ ବାହାଦୂର, ବହୁତ ଯୁଦ୍ଧଖୋର ମଧ୍ୟ ଥିଲା । ତାର ଘୋଡା ମଧ୍ୟ ସେହି ଭଳି ବଳବାନ୍, ବାହାଦୂର୍, ନିର୍ଭୀକ ତଥା ଯୁଦ୍ଧଖୋର ଥିଲା । ଏକଦା ସିପାହୀ ଜଣକ ନିଜ ଘୋଡାରେ ନିଜେ ବସି କୌଣସି ଏକ ପାହାଡୀ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉ ଥିଲା ।ଅଚାନକ ଘୋଡାର ଗୋଡ ଗୋଟିଏ ପଥର ଉପରେ ବାଜି ଘୋଡାର ନାଲ ଛିଣ୍ଡି ଗଲା । ନାଲ ବାହାରି ଯିବାରୁ ଘୋଡାକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେଲା ଆଉ ସେ ଛୋଟେଇ ଛୋଟେଇ ଚାଲିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ସିପାହୀ ଜଣକ ଘୋଡାର କଷ୍ଟକୁ ଜାଣି ନେଲା, କିନ୍ତୁ ତାହା ଉପରେ ତାର ବିଶେଷ ଚିନ୍ତା ନଥିଲା । ନାଲ ବାନ୍ଧିବା ଚକ୍କରରେ ଦିନ ପରେ ଦିନ ବିତି ଗଲା କିନ୍ତୁ ଘୋଡାର କଷ୍ଟ ଦୂର ହେଲା ନାହିଁ । ଅଚାନକ ଶତ୍ରୁ ଦେଶ ଆକ୍ରମଣ କଲା । ରାଜାଙ୍କ ଆଡୁ ସିପାହୀଙ୍କୁ ଆଦେଶ ମିଳିଲା । ବାସ୍! ଚାଲ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ।

ଏବେ ସିପାହୀ କ’ଣ କରିବ । ଏତେ ସମୟ ମଧ୍ୟ କାହିଁ ତା ପାଖରେ? ଯେ ସେ ଘୋଡାର ଗୋଡରେ ନାଲ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ । ପରନ୍ତୁ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ତ ଯିବାକୁ ହିଁ ପଡିବ । ସେଥି ପାଇଁ ସିପାହୀ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସେହି ଛୋଟା ଘୋଡା ଉପରେ ବସି ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ବାହାରି ପଡିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...