କାହାର ମନ୍ଦ କଥା କାହା ଆଗରେ କହନାହିଁ

ଥରେ ଜଣେଯୁବକ ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ । ଦୁହେଁ ପିଲାଦିନେ ପାଠପଢିଲା ବେଳର ସହପାଠୀ ଥିଲେ ଓ ଭଲ ପାଠପଢୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ବି ଥିଲେ । କଲେଜ ପାଠ ପଢା ବେଳେ ମଧ୍ୟ ଦୁହେଁ ଜଣେ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ପ୍ରିୟପାତ୍ର ଥିଲେ ।

       ପାଠପଢା ଶେଷ ହେଲା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ବିଦେଶ ଯାଇ ଚାକିରି କରି ସେହିଠାରେ ହିଁ ରହିଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ନିଜ ଦେଶରେ ରହି ନିଜ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍କର୍ଷତା ଲାଭ କରିପାରିଥିଲେ । ତେବେ ଯାହାହେଉ ବିଦେଶ ରହଣିକାଳରେ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ସେଇ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କର କିଛି ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଦୈବାତ୍ ଏଇ ବାଲ୍ୟ ସହପାଠୀ ଯୁବକଙ୍କର ଦେଖାସାକ୍ଷାତ୍ ହେଲା ।

       ଦିନକର କଥା । କଥାବାର୍ତା ଛଳରେ ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ନୂଆ ଚିହ୍ନାବନ୍ଧୁ କହୁକହୁ ଏହି ଯୁବକଙ୍କୁ କହିପକାଇଲେ, “ଆଚ୍ଛାଭାଇ, ତୁମ ବନ୍ଧୁ କହନ୍ତି ଯେ, ସେ କୁଆଡେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜଣେ ଭଲ ଛାତ୍ର ଥିଲେ । କେବଳ ଜନୈକ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ଦୟାରୁ ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଅଯଥାରେ ଅପମାନିତ କରୁଥିଲ । ଆଉ ସେହି ଅଧ୍ୟାପକ ଜଣକ କୁଆଡେ ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କର ନମ୍ବର କମାଇ ଦେଇଥିଲେ?”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...