କୁପ୍ରବୃତି ବଦଳିଗଲା

       ଦିନେ ଆଜୀବନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା ଚୋରଟିଏ ଜେଲ୍ ର ପାଚେରି ଡେଇଁ ବାହାରକୁ ଚାଲିଆସିଲା । ହେଲେ ଜେଲ୍ ଜଗୁଆଳିମାନେ କିଛି ଜାଣି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ପରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ବି ପାଇଲେ ନାହିଁ ।

       ଏଣେ ଚୋରଟି କ’ଣ କଲାନା, ଧରାପଡିଯିବା ଭୟରେ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗିଲା । ସେ ଦୌଡି ଦୌଡି ହାଲିଆ ହୋଇ ଗଲାଣି, ଚାଲିବାକୁ ଆଉ ବଳ ନାହିଁ । ପୁଣି ଭୋକରେ ପେଟ ଜଳିଲାଣି । ଏକାବେଳକେ ସବୁ ଅସୁବିଧା ମାଡି ଆସିବାରୁ ଉପାୟ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଗଲା ।

       ଠିକ୍ ଏତିକିବେଳେ ରାସ୍ତାକଡରେ ଥିବା ଏକ ଗୋଟିକିଆ ଘରଦେଖି ଚୋରଟି ପଶିଗଲା ଭିତରକୁ । ପ୍ରକୃତରେ ସେଇ ଘରଟି ଥିଲା ଜଣେ ଋଷିଙ୍କର ଆଶ୍ରମ ।

       ଏବେ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ମହାଶୟ ଲୋକଟିକୁ ଦେଖି ଜଣେ ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକ ବୋଲି ଠଉରାଇ ନେଲେ । ତଥାପି ସେ ତାଙ୍କର ଆଶ୍ରମରେ ଯେହେତୁ ପହଁଚିଛି ତାଙ୍କୁ ଅତିଥିଭାବରେ ସତ୍କାର କଲେ । ସେ ଭୋକିଲା ଥିବା ଜାଣି ଭୁରି ଭୋଜନ ଦେଲେ । ଖାଇସାରିବା ପରେ ଶେଯ ପାରି ଦେଲେ । ଶୀତ ଦିନ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଦାତା ଦେଇଥିବା ନୂଆ ଚଦରଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଘୋଡେଇ ଦେଲେ । ଏହିଭଳି ଅତିଥି ସେବାକରି ଶେଷରେ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ଶୋଇବାକୁ ଗଲେ ।

       ଚୋରର ନିଦ ରାତିର ଶେଷ ପ୍ରହରରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ସେ କି ତା’ର ପ୍ରକୃତି ଛାଡେ । ଦେଖିଲା ଆଶ୍ରମରେ ଚୋରି କରିବା ଭଳି କିଛି ଜିନିଷ ନାହିଁ । ସୁତରାଂ ସେ ନୂଆ ଚଦର ଖଣ୍ଡିକ ଧରି ଆଶ୍ରମରୁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...