କୁହୁକ ଢୋଲ – Odia Gapa

କୁହୁକ ଢୋଲ

ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ଇକସ୍ ନାମରେ ଜଣେ ଲୋକ ଥିଲା । ତାର ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଝିଅ । ନାଆଁ ତାର ଇବାନ୍ । ବାପାମାଆଙ୍କର ସେ ବଡ ଗେହ୍ଲା । ସୁନ୍ଦରିଆ ଝିଅଟିଏ ।

                ଇବାନ୍ର ବାପା ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ କ୍ଷେତକୁ ବାହାରି ଯାଏ । ଏଣେ ମାଆ ଝିଅ ଘରେ ରହି ଘର କାମ ସବୁ ତୁଲାନ୍ତି । ଓପରଓଳି ମାଆ କ୍ଷେତକୁ ଯାଏ । ଆଉ ଏ ବାପଝିଅ ଘରେ ରହନ୍ତି । ବାପା ଝିଅକୁ ଲୁଗାବୁଣା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାମ ଶିଖାଏ ।

                ବଡ ହେଲାରୁ ସବୁବେଳେ ଖାଲି ଘରେ ରହିବାକୁ ଇବାନ୍କୁ ଭାରି ଖରାପ ଲାଗିଲା । ତେଣୁ ସେ କ୍ଷେତକୁ ଯିବାକୁ ଓ କ୍ଷେତପାଖ ପଡିଆରେ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଖୁବ୍ ଅଳିକଲା । କିନ୍ତୁ ବାପା ମାଆ ତା କଥା ମୋଟେ ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ । ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ବୁଝାନ୍ତି, ପଦାକୁ ଗଲେ ଅନେକ ବିପଦ ଅଛି । ହେଲେ ଇବାନ୍ ସେସବୁ କିଛି ବି ବୁଝେପାରେ ନାହିଁ । ବିପଦ ଗୋଟେ କ’ଣ? କେତେ ପିଲା ତ ପଦାରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ।

ଇବାନ୍ର ବୟସ ଯେତେ ବଢିଲା ବାହାରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ତା ମନରେ ସେତେ ଅଧିକ ଇଛା ହେଲା । ଦିନେ ସେ ଇବାନ୍ର ବାପା ଆରାମ୍ରେ ବସି ପିକା ଟାଣୁଛି, ଏଣେ ଇବାନ୍ ଲୁଚିକରି ଘରୁ ନିଜ ଗୋଡ କାଢିଲା । ପଦାରେ ବୁଲାବୁଲି କରିବା କି ମଜା! ତା’ପରେ ସେ ଇବାନ୍ ପଦେ ଗୀତ ଗାଇ ମନଫୁର୍ତ୍ତିରେ ଡେଇଁ ଡେଇଁ ଚାଲିଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...