କୃପଣ ଧନୀ କଥା – Page 2 – Odia Gapa

କୃପଣ ଧନୀ କଥା

       ଏତିକି ଶୁଣି ଲୋକଟିର ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଗଲା, ସେ ସଂଗେ ସଂଗେ ବିଛଣାରୁ ଉଠି ଘରବାହାରକୁ ଗଲା । ଦେଖିଲା ସତକୁ ସତ ଅଖାଟିଏ ପଡିଛି । ଭିତରେ ସୁନାମୋହର ବି ଅଛି । ଏହାକୁ ଦେଖି ତା’ର ମନ ଖୁସିରେ ନାଚି ଉଠିଲା । ଏହାପରେ ମୁଣିକୁ ଘରଭିତରକୁ ଆଣି ସେଥିରୁ ସୁନାମୋହର ବାହାର କଲା । ବାହାର କରୁ କରୁ ଭୋକ ଶୋଷ ସେ ଭୁଲିଗଲାଣି, ଏଣେ ଘରଦ୍ୱାର ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଗଲାଣି ସତେଯେମିତି ପାହାଡ ସମାନ ।

       ତାପରେ ଧନୀ କୃପଣ ଲୋକଟି ସ୍ୱପ୍ନକଥା ମନେ ପକାଇ ମୁଣିକୁ ନଈରେ ଭସେଇ ଦେବାକୁ ବାହାରିଲା । କିଛି ବାଟ ଗଲାପରେ ପୁଣି ଘରକୁ ଫେରି ଆସିଲା ମୁଣିଟିକୁ ସାଥୀରେ ନେଇ । ଭାବିଲା ମୁଣିକୁ ନଈରେ ଭସେଇଦେଲେ ଆଉ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏଣେ ସୁନାମୋହର ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଦେଲେ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଆଉ ମୋହର ମିଳିବ ନାହିଁ । କଥାରେ କହନ୍ତି,“ପୁଅ ମୁଣ୍ଡକୁ ଲୋଭ, ତେଲ ଘଡିକି ଲୋଭ ।” ସୁତରାଂ ଅଖା ମୁଣିଟି ପାଖରେ ଥାଉ ଆଉ କିଛି ମୋହର ସେଥିରୁ ବାହାର କରିବି । ସୁନାମୋହର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ଦିନ କ’ଣ କୁଆଡେ ଚାଲିଯାଉଛି? ପରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କଲେ ବି ଚଳିବ ।

       ଏହିଭଳି ନାନା କଥା ମନରେ ବିଚାର କରି ଧନୀ କୃପଣ ଲୋକଟି ସୁନାମୋହର ଥଳିକୁ ନଈରେ ଭସାଇଲା ନାହିଁ କି ସେଥିରୁ ବାହାର କରିଥିବା ସୁନାମୋହର କୌଣସି କାମରେ ଲଗାଇଲା ନାହିଁ । ସେହି ଧନୀ କୃପଣ ଲୋକଟି ବୁଢା ହୋଇଗଲା ପଛେ ତାର ସୁନା ମୋହରକୁ ଜଗି ବସିଲା । ଶେଷରେ ସେହି କୃପଣ ଲୋକଟି ନ ଖାଇ ନ ପିଇ ମରିଗଲା । ତା’ର ଏହି କୃପଣପଣିଆ ଯୋଗୁଁ କେହି ତାକୁ ଭଲପାଉ ନଥିଲେ । ସୁତରାଂ ମଲାବେଳେ ତାର ପାଖରେ କେହି ଜଣେ ବି ନ ଥିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...