କେଳା ଝିଅ ଓ ଶହେ ଡକାୟତ

ବୀରମହାରାଜପୁର ବୋଲି ଗୋଟିଏ ଛୋଟିଆ ଗାଁ ଥିଲା । ସେହି ଗାଁରେ ଗୋଟିଏ ସାପୁଆ କେଳାର ପରିବାର ରହୁଥିଲା । ସାପୁଆ କେଳା ରାସ୍ତା ଘାଟରେ ସାପ ଖେଳ ଦେଖାଇ ଯାହା ପଇସା ଆଣେ ସେତିକି ପଇସାରେ ତା ଘର ଚଳେ । ସେ ସାପୁଆ କେଳାର ଗୋଟିଏ ସୁନ୍ଦର ଝିଅ ଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ସାପୁଆ କଳା ସର୍ବଦା ତା ଝିଅର ବାହାଘର କଥା ଭାବି ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲା ।

ଦିନକର କଥା । ଗାଁ ଜମିଦାରଙ୍କ ଘରେ ଡକାୟତି ହେଲା । ଶହେ ଡକାୟତ ଜମିଦାରଙ୍କ ଘରୁ ସବୁ ଟଙ୍କା ସୁନା ଗହଣା ଲୁଟି ନେଇଗଲେ । ତାପରେ ସେ ଜମିଦାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦରିଦ୍ର ହୋଇଗଲେ । ସେ ଜମିଦାରଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବୋଲି ପୁଅ ଥିଲା । ସେ ପୁଅ ନାଁ ଥିଲା ଶଶାଙ୍କ । ଶଶାଙ୍କ ଜଣେ ଚତୁର ଓ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଯୁବକ ଥିଲେ । ଦିନେ ଶଶାଙ୍କ ସାପୁଆ କେଳା ଝିଅକୁ ଦେଖିଲେ । ସେ କେଳା ଝିଅର ଏପରି ରୂପ ଦେଖି ଶଶାଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ।

ମାତ୍ର ଏଥିରେ ଜମିଦାର ଗୋଟିଏ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଲେ । ଯଦି ସାପୁଆ କେଳା ମୋର ଲୁଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ସୁନା ଗହଣା ଡକାୟତଙ୍କ ଠାରୁ ଆଣିପାରିବ ତା ହେଲେ ଯାଇ ମୁଁ ମୋ ପୁଅ ଶଶାଙ୍କର ବାହାଘର ସେ କେଳାର ଝିଅ ସହିତ କରିଦେବି । ଏକଥା ଶଶାଙ୍କ ସାପୁଆ କେଳାକୁ କହିଲା । ତାପରେ ସେ ସାପୁଆ କେଳା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଗଲା । ବାପାଙ୍କର ଚିନ୍ତାର କାରଣ ଝିଅ ବି ଜାଣିପାରିଲା । ତେଣୁ ସେ ଝିଅ କହିଲା କିଛି ବ୍ୟସ୍ତ ହେବା ଦରକାର ନାହିଁ । ସମୟ ଆସିଲେ ସବୁ ଠିକ୍ ହୋଇଯିବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...