ଗୋଟିଏ ହାତରେ ତାଳି ବାଜେନା – Odia Gapa

ଗୋଟିଏ ହାତରେ ତାଳି ବାଜେନା

   ଗାଁ ସେଶ ମୁଣ୍ଡରେ ଗୋଟିଏ ବୃଦ୍ଧା ରହୁଥାଏ। ତା’ର ଆଗକୁ କି ପଛକୁ କେହି ନଥାନ୍ତି । ଏକା ଏକା କୁଡିଆ ଘରଟିରେ ବୁଢୀ କ’ଣ ଖାଏ, କିପରି ରହେ କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । କାରଣ ବୁଢୀଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ କଳିହୁଡି । ସେ ଶେଯରୁ ଉଠିଲାଠୁ ଶୋଇବା ଯାଏଁ କାହା ସାଥୀରେ ନା କାହା ସାଥୀରେ କଳି କରିବ ହିଁ କରିବ । କଂଟାବାଡକୁ ଲୁଗାଛାଟି କଳିକଲା ଭଳି ତା’ର କାମ । ଦିନେ କଳି ନ କଲେ ସତେଯେମିତି ତା’ର ଭାତ ହଜମ ହୁଏନି । ଗୋଟିଏ ଭଲ କଥାକୁ ଖରାପ ଅର୍ଥରେ ନେଇ ବି ସେ କଳି କରିପାରେ ।

       ବୁଢୀର ଏଭଳି ଖରାପ ଆଚରଣରେ ଗାଁ ଲୋକେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ପଡିଲେ । ସେମାନେ ବୁଢୀ ଆଗକୁ ଯିବାକୁ ତ ଡରୁଥିଲେ, ଆଉ ଟିକିଏ ଶାନ୍ତିରେ ବି ରହିପାରୁ ନଥିଲେ । ସୁତରାଂ ବୁଢୀକୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ କରାଇବା ପାଇଁ ଗାଁ ଲୋକେ କଥାବାର୍ତା ହେଲେ ସିନା ବିରାଡି ବେକରେ ଘଂଟି ବାନ୍ଧିବ କିଏ?

       ଏ ନେଇ ଗାଁ ସଭା ବସିଲା । ସଭାରେ କିଏ କେତେ କଥା କହିଲେ । କାହା କଥା ମନକୁ ଆସିଲା ନାହିଁ । ଶେଷରେ କଥା ହେଲା ଯିଏ ବୁଢୀର ଏଭଳି ଆଚରଣକୁ ବଦଳାଇ ପାରିବ ତାକୁ ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...