ଚୋରର ଆଚରଣ ବଦଳିଗଲା – Odia Gapa

ଚୋରର ଆଚରଣ ବଦଳିଗଲା

ଜଣେ ଚୋର ରାତିରେ ଚୋରି କରିବା ପାଇଁ ଯାଉଥାଏ । ବାଟରେ ଦେଖିଲା ଏକ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନେକ ଲୋକ ରୁଣ୍ଢ ହୋଇଥାନ୍ତି ଓ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ଥାନରେ ବସି ଜଣେ ସାଧୁ ଉପଦେଶ ଦେଉଥାନ୍ତି । ଏବେ ଚୋରଟି ସେହି ଲୋକଙ୍କ ମେଳରେ ବସି ସାଧୁଙ୍କ ଉପଦେଶ ଶୁଣିଲା ।

       ସେଦିନ ଚୋରକୁ ଉପଦେଶଗୁଡିକ ବହୁତ ଭଲଲାଗିବାରୁ ସତ୍ସଙ୍ଗ ଶେଷ ହୋଇଗଲେ ବି ସେଠାରେ ବସି ରହିଲା । ଯିଏ ଯୁଆଡେ ଚାଲିଗଲେଣି । ଚୋରକୁ ଏକୁଟିଆ ଦେଖି ସାଧୁବାବା ବସିବାର କାରଣ ପଚାରିଲେ ।

       ତହୁଁ ଚୋର ନିଜର ପରିଚୟ ଦେଇ କହିଲା, “ମହାରାଜ ! ମୋତେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପଦେଶଟିଏ ଦିଅନ୍ତୁ, ଯାହା ମୋର ନିତିଦିନ କାମରେ ଲାଗିବ ।”

       ଏବେ ସାଧୁବାବା ଉପଦେଶ ଛଳରେ କହିଲେ, “କେବଳ ତୁମେ କାହିଁକି ଯିଏ ଯେଉଁ କର୍ମ କରୁପଛେ ସବୁବେଳେ ସତ କହିବା ଉଚିତ୍ । ଏପରି କଲେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବିଘ୍ନରେ ହୋଇଯାଇ ପାରିବ ।”

       ଚୋରଟି ସାଧୁବାବାଙ୍କ ଉପଦେଶ ଗ୍ରହଣ କରି ତୁରନ୍ତ କାମରେ ଲଗାଇ ପରୀକ୍ଷା କରାଇ ନେବା ପାଇଁ ଠିକ୍ କଲା । ମନେ ମନେ ବିଚାରିଲା ସତ କଥା କହିଲେ ଚୋରିକାମଟି ଯଦି ଭଲରେ ଭଲରେ ହୋଇଯିବ ତେବେ ବହୁତ ଭଲ ହେବ ନିଶ୍ଚୟ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...