ଟମଥମ୍ବ

ରାଜା ଆର୍ଥରଙ୍କ ସମୟରେ ମର୍ଲିନ୍ ନାମକ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଯାଦୁକର ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏମିତି କୌଶଳୀ ଥିଲା ଯେ ତାର କୌଶଳ ବିଶ୍ୱବିଖ୍ୟାତ ଥିଲା ।

                ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଯାଦୁକର ମର୍ଲିନ୍ ଯେତେବେଳେ ଯେଉଁ ରୂପ ଧରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ସେଇ ରୂପକୁ ସେ ଧରୁଥିଲା । ଥରେ ସେ ଜଣେ ଭିକାରି ରୂପରେ ବୁଲୁବୁଲୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇ ପଡିଲା ଏବଂ ଜଣେ ଗରିବ କୃଷକର ଦାଣ୍ଡପିଣ୍ଡାରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଲା ଓ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଖାଇବାପାଇଁ ମାଗିଲା ।

ତାପରେ କୃଷକଟି ସେ ଯାଦୁକରକୁ ସ୍ୱାଗତ କରି ଘରକୁ ନେଲେ ଏବଂ କୃଷକର ଦୟାଶୀଳା ସ୍ତ୍ରୀ ଯାଦୁକରକୁ କିଛି କ୍ଷୀର ଓ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ।

ମର୍ଲିନ୍ ସେ କୃଷକ ଓ ତାର ସ୍ତ୍ରୀର ଆତିଥ୍ୟରେ ମୁଗ୍ଧ ହୋଇଗଲା । ସେ ଦେଖିଲା ଯେ କୃଷକର ଘର ଅତି ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସେମାନେ ସ୍ୱାଚ୍ଛନ୍ଦରେ ଜୀବନ କାଟୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମନରେ ତିଳେହେଁ ସୁଖ ନାହିଁ । ସେ ମର୍ଲିନ୍ ତାଙ୍କର ଦୁଃଖର କାରଣ ପଚାରି ଜାଣିଲା ଯେ ତାଙ୍କର ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ମନରେ ଆଦୌ ସୁଖ ନାହିଁ । ସନ୍ତାନଟିଏ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ମନ ଭାରି ଦୁଃଖ ।

କୃଷକର ସ୍ତ୍ରୀ ଛଳଛଳ ଆଖିରେ ଯାଦୁକରକୁ କହିଲା । ମୋର ଯଦି ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଥାଆନ୍ତା ତେବେ ମୁଁ ପୃଥିବୀର ସବୁଠାରୁ ସୁଖୀ ମଣିଷ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏପରିକି ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବୁଢାଅଙ୍ଗୁଳି ଭଳି ଗୋଟିଏ ପୁଅଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ସୁଖୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...