ତାଳବେତାଳ ଓ କମଳିନୀ

ରାଜା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟଙ୍କ ଆଦେଶ ପାଇ ତାଳ ବେତାଳ ଅନବରତ ଜଗିଥାନ୍ତି । ଶେଯ ଚଉପାଶେ ଆଲୋକ ସଜ୍ଜିତ ହେଲା । କର୍ପୁର କସ୍ତୁରୀ ଚନ୍ଦନ ରଖିଥାଏ । ସ୍ୱର୍ଗର ଗନ୍ଧର୍ବ ଚିତ୍ରରଥ ଏହି ସମୟରେ ଦ୍ୱାର ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ ହେଲା । ଦ୍ୱାର ଖୋଲି ଚିତ୍ରରଥର ପଦ ଧୌତକରି ସୁନ୍ଦର ବସନରେ ପୋଛି ଦେଲା । ଚିତ୍ରରଥ ରାଜଜେମାକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଶଯ୍ୟାରେ ବସାଇଲା । ଖୁଆଇଦେଲା, ଉଭୟେ ପ୍ରେମରେ ମାତିଲେ । ଗନ୍ଧର୍ବ ରତିରେ ପଣ୍ଡିତ । ତା’ପରେ କେଳି ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସମାପ୍ତ ହେଲା । ତାଳ ବେତାଳ ସେଠାରୁ ଚାଲିଗଲେ । ରାଜା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରବେଶି ବେତାଳ କହିଲା ମଣିମା କମଳିନୀ ବ୍ୟଭିଚାରିଣୀ । ଛାର ଅସତୀନାରୀପାଇଁ ଏତେ ଦୁଃଖ ସହ୍ୟ କଲଣି ଚାଲନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟକୁ ବାହୁଡି ଯିବା ।

         ରାଜା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ କହିଲେ ହେ ତାଳବେତାଳ, ତାକୁ ମୁଁ ବର୍ଜନ କଲି । ଦୁଇଚାରିଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ କରିବା । ତୁମ୍ଭେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ତା’ ଗୃହରେ ରହି ତା’ର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କର । ଯାହା କରିବା ସେଠାରେ ଉଚିତ ସେକଥା କରିବ । ବେତାଳ ତାଳକୁ ନୃପତି ବିଦାୟ ଦେଲେ । ପୂର୍ବଦିଗରେ ଅରୁଣ ଉଦୟ ଜାଣି ଚିତ୍ରରଥ କମଳିନୀକୁ ତ୍ୟାଗକରି ସ୍ୱର୍ଗପୁରକୁ ଚାଲିଗଲା । ରାଜା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ ମିଛରେ ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇଛନ୍ତି । ଦାସୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଯାଇ ଉଠାଇଲେ । ରାଜା ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟ କହିଲେ ଆହା ସ୍ୱପନଟା ଭାଙ୍ଗିଦେଲ । ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିଲି ତୁମ୍ଭ ରାଜଜେମା ନିଦ୍ରା ଲାଗୁଛି କହି ତୁମ୍ଭମାନଙ୍କୁ ତଡିଦେଇ ନାନା ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟଦ୍ରବ୍ୟ ରଖିଲା । ପୁଷ୍ପରେ ନିଜେ ମଣ୍ଡିତ ହେଲା । ନାନା ପ୍ରକାର ସୁଗନ୍ଧି ପୁଷ୍ପରେ ଶଯ୍ୟା ମଣ୍ଡାଇଲା । କର୍ପୁର କସ୍ତୁରୀ ଚନ୍ଦନ ସୁବାସିତ ନୀର ରଖି ସ୍ୱର୍ଗର ଗନ୍ଧର୍ବ ଚିତ୍ରରଥର ଆଗମନକୁ ଚାହିଁ ରହିଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...