ତିନି ତୁଣ୍ଡରେ ଛେଳି କୁକୁର ହେବା କଥା

ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟରେ ତିନିଜଣ ଯୁବକ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ । ସେ ତିନି ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁତା ଥିଲା । ସାଧୁ ଲୋକଙ୍କର ସାଧୁ ଲୋକ ସହିତ ଓ ଚୋର ଲୋକର ଚୋର ଲୋକ ସହିତ ବେଶ୍ ବନ୍ଧୁତା ଜମି ଯାଇଥାଏ । ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଗାଢ ବନ୍ଧୁତା ଥିଲା । ସେହି ତିନିବନ୍ଧୁ ମିଶି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଠକି ଜୀବନ ନିର୍ବାହ କରୁଥିଲେ । ସେମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଠକିବାପାଇଁ ପ୍ରତି ଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଉପାୟ ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ ।

       ଶୀତଋତୁରେ ଦିନେ ଖରାବେଳେ ତିନିବନ୍ଧୁ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିଲେ । ଗୋଟିଏ ବ୍ରାହ୍ମଣ କାନ୍ଧ ଉପରେ ଛେଳିଟିଏ ନେଇ ଯାଉଥିବାର ତିନିବନ୍ଧୁ ଦେଖିଲେ । ବ୍ରାହ୍ମଣକୁ ଦେଖି ଜଣେ ଠକ ତା’ର ଆଉ ଠକ ଦୁଇବନ୍ଧୁଙ୍କୁ କହିଲା, “ହେଇ ଦେଖୁଛ? ଏ ବ୍ରାହ୍ମଣ ତା’ର ଯଜମାନ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ବୁଲାଇ ଗୋଟିଏ ଛେଳି ଧରି ଯାଉଛି । ଆମ ବୁଦ୍ଧି ବ୍ରାହ୍ମଣବୁଦ୍ଧିଠାରୁ ଉନ୍ନତ । ଆମକୁ କିଛି କରିବାକୁ ହେବ ।”

       ପ୍ରଥମ ଠକ କଥା ଶୁଣି ଦ୍ୱିତୀୟ ଠକ କହିଲା, “ ହେ ଭାଇ, ବ୍ରାହ୍ମଣର ବୁଦ୍ଧି କାହିଁ? ସେ କେବଳ ଓଁ ହ୍ଳୀଂ, ଶ୍ଳୀଂ ସ୍ୱାହା କହିପାରେ । ମୁଣ୍ଡରେ ଟିକିଏ ବି ବୁଦ୍ଧି ନାହିଁ । ”

       ତୃତୀୟ ଠକ ଏସବୁ ଶୁଣିସାରି କହିଲା, “ ଆରେ ସାଙ୍ଗ, ଏଇ କେତେ ଦିନ ହେଲା ଶୀତଟା ଖୁବ୍ ଜୋର୍ରେ ପଡିଛି, ଖାସିମାଂସ ତରକାରିଟା ଖୁବ୍ କାମ ଦେବ, ଦେହଟା ବି ବହୁତ ଗରମ ହେବ ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ