ତେନାଲୀରାମାଙ୍କ ଚତୁରତା – Odia Gapa

ତେନାଲୀରାମାଙ୍କ ଚତୁରତା

ଏଣେ ସେ ତେନାଲୀରାମା ତ’ ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ବ୍ୟବହାର କଦାପି ନିଜ ମନରୁ ଭୁଲି ପାରୁ ନଥାଆନ୍ତି । ତେଣୁ ମନେ ମନେ ସ୍ଥିର କରିଥାନ୍ତି ଦିନେ ନା ଦିନେ ସେ ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ପ୍ରତି ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଶ୍ଚୟ ନେବେ ।

                ତେନାଲୀରାମା ତ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାପାଇଁ ଖାଲି ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁଥାଆନ୍ତି । ତେନାଲୀରାମା ଜାଣିପାରିଲେ ଯେ ରାଜଗୁରୁ ପ୍ରତିଦିନ ଭୋରୁ ଉଠି ନଗରଠାରୁ ତିନି ମାଇଲ୍ ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଥିବା ତୁଙ୍ଗଭଦ୍ରା ନଦୀକୁ ସ୍ନାନ କରିବା ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି । ଦିନେ ତେନାଲୀରାମା ମଧ୍ୟ ସେହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଯାଇ ପହଁଚିଗଲେ ।

                ରାଜଗୁରୁ ତ ନଦୀରେ ସ୍ନାନ କରୁଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ତେନାଲୀରାମା କ’ଣ କଲେ ନା’ ବନ୍ଧ ଉପରେ ଥୁଆ ହୋଇଥିବା ରାଜଗୁରୁଙ୍କ କପଡାକୁ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ବୃକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଚାଇ ଦେଲେ । ସ୍ନାନ ସାରି ରାଜଗୁରୁ ଯେତେବେଳେ ଉପରକୁ ଆସନ୍ତି ତ’ ଦେଖିଲେ ତାଙ୍କ କପଡା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧ ଉପରେ ତେନାଲୀରାମାଙ୍କୁ ଠିଆ ହୋଇଥିବାର ଦେଖିଲେ । ତହୁଁ ତେନାଲୀରାମାଙ୍କୁ ଦେଖି ରାଜଗୁରୁ ପଚାରିଲେ, “ରାମଲିଙ୍ଗ, ମୋର କପଡା କେଉଁଠି ଅଛି?”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...