ତୋଫାନ ଆଗରେ ନଇଁ ପଡିବ

ନଈ କୂଳରେ ଗୋଟିଏ ବଡ ଶାଳଗଛ ଥିଲା । ଯେତେ ତୋଫାନ ହଉ ବା ନଈବଢି ଆସୁ ସେ ଗଛ ସେସବୁକୁ ମୋଟେ ଖାତିର କରେ ନାହିଁ । ସେହିପରି ଛିଡା ହୋଇ ରହିଥାଏ । ଥରେ ବହୁତ ଜୋର୍ରେ ତୋଫାନ ଓ ନଈ ବଢି ଆସିଲା । ଚେଷ୍ଟା କରି ବହୁତ ସମୟ ଧରି ସେ ଶାଳଗଛ ସେଠାରେ ଛିଡା ହୋଇ ରହିଲା । କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଉପୁଡି ଯାଇ ନଈରେ ପଡିଗଲା । ନଈରେ ଭାସି ଭାସି ଯାଉଥିବାବେଳେ ନଈ କୂଳରେ ଥିବା ଛୋଟ ଛୋଟ ଘାସ ଗଛ ସବୁ ଆରାମରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବାର ସେ ଶାଳଗଛ ଦେଖିଲା । ଘାସ ଗଛ ମାନଙ୍କୁ ସେ ଶାଳଗଛ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ପଚାରିଲା, “ମୁଁ ତ ବହୁତ ଦିନଧରି ତୋଫାନ ଓ ନଈବଢି ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ଟେକି ଛିଡା ହୋଇ ରହିଲି । କିନ୍ତୁ ଏଥରକ ଏତେ ବଡ ଧରଣର ତୋଫାନ ଆସିଲା ଯେ ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲି ନାହିଁ । ହେଲେ ତୁମେମାନେ ଏତେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଗଛ ହୋଇ ମଧ୍ୟ କେମିତି ଛିଡା ହୋଇ ରହିଛ?” ଏହା ଶୁଣି ସେ ଘାସ ଗଛସବୁ କହିଲେ, ‘ତୁମେ ହେଲ ବଡଗଛ, ତୋଫାନ ହେଲେ ତୁମେ ତା’ ସାଙ୍ଗରେ ଲଢେଇ କର । ମାତ୍ର ଆମେ ହେଲୁ ଛୋଟ ଗଛ । ଯେତେବେଳେ ବି ତୋଫାନ ଆସେ ଆମେ ନଇଁ ପଡୁ ଏବଂ ତୋଫାନ ଚାଲିଗଲା ପରେ ପୁଣି ଛିଡା ହୋଇଯାଉ, ସେଥିପାଇଁ ତୋଫାନ ଓ ନଈ ବଢିରେ ଆମର କିଛିବି କ୍ଷତି ହୁଏ ନାହିଁ ।”

ସବଳ ଶକ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଛିଡା ହୋଇ ଲଢେଇ କରିବାଠାରୁ ନଇଁ ପଡି ସହି ଯିବା ହିଁ ଭଲ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ