ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ବିବାଦରେ, ତୃତୀୟର ଲାଭ

ସିଂହ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା, ସେହି ପରି ଚିତା ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା । ସିଂହ ଚିତାକୁ ଡରୁ ନଥିଲା କି ଚିତା ମଧ୍ୟ ସିଂହକୁ ଡରୁ ନଥିଲା । ଦୁହେଁ ନିଜ ନିଜ ଶକ୍ତିରେ ବଳବାନ୍ ଥିଲେ । ଏକଦା ସେମାନେ ଦୁଇଜଣ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଶିକାର ପାଇଁ ବାହାରିଲେ । ଶିକାର ଖୋଜି ଖୋଜି ସେମାନଙ୍କ ନଜର ଗୋଟିଏ ହରିଣ ଉପରେ ପଡି ଗଲା । ତେଣୁ ଦୁଇ ଜଣ ଯାକ ତାକୁ ଚାରି ପଟୁ ଘେରି ଗଲେ । ଦୁର୍ବଳ ହରିଣ ଏହି ଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଡି ବହୁତ ଡରିଗଲା । ଯେମିତି ଦୁଇ ଦୁଇ ଜଣ ବଳବାନ୍ ଶତ୍ରୁ ପଶୁ ମାନଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରୁ ସେ କିଭଳି ବର୍ତ୍ତୀ ପାରିବ ସେ କଥା ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ଲାଗିଲା । କିଭଳି ନିଜର ପ୍ରାଣ ରକ୍ଷା କରି ପାରିବ ।

                ଯେତେ ବେଳେ ସିଂହ ହରିଣକୁ ଚିରି ଫାଡି କରି ଖାଇବାକୁ ଯିବ ଠିକ୍ ସେତିକି ବେଳେ ଚିତା କହିଲା ବାସ୍…ବାସ୍, ହରିଣ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ ସିଂହ । ଏହା ମୋର ଶିକାର ଅଟେ । ଆଉ ଏ ଶିକାର ମୁଁ ହିଁ ଖାଇବି । ଲାଜର କଥା କି ଆପଣ ଅନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶିକାର ହୋଇ ଥିବା ଶିକାରକୁ ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଛନ୍ତି । ଏଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ପଳାନ୍ତୁ ନିଜ ରାସ୍ତାକୁ । ମୋ ପାଖରେ ଏହି ଭଳି ଜୋର୍ ଦେଖାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯାଆନ୍ତୁ ଏ ଯାଗା ଛାଡି ଚାଲି ଯାଆନ୍ତୁ ।

                ସିଂହ ଭୀଷଣ ଗର୍ଜନ କରି କହିଲା – ଚିତାର ଛୁଆ । ହୋଶ୍ରେ ଆସ । ଅନ୍ଧାରରେ କ’ଣ କରୁଛୁ ତୁ? ସାମନାକୁ ଆସ । ଏ ଶିକାର ମୋର । ତେଣୁ ମୁଁ ତାକୁ ଖାଇବି ଆଉ ନିଶ୍ଚୟ ଖାଇବି । ଏହାକୁ କୁହନ୍ତି ଛୋଟ ମୁହଁରେ ବଡ କଥା । କଥା କଥାରେ ଏମିତି ମଜା ଦେବି ଯେ ତୁ ତୋ ଚଉଦ ପୁରୁଷର ନାମ ଭୁଲି ଯିବୁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ