ଦୁଷ୍ଟ କାଉ ଦଳ – Odia Gapa

ଦୁଷ୍ଟ କାଉ ଦଳ

ଦିନେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ବୁଡିଯିବାକୁ ବସିଲେଣି । ପକ୍ଷୀମାନେ ବସାକୁ ଫେରୁଥାନ୍ତି। ଠିକ୍ ଏତିକିବେଳେ କେତୋଟି ଦୁଷ୍ଟ କୁଆ ସେହିବାଟ ଦେଇ ବସାକୁ ଫେରୁଥିଲେ । ସେହି କୁଆ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଦେଖି ପଡିଆରେ ବସିଥିବା ଅନ୍ୟ କୁଆମାନେ ଥଟ୍ଟା ପରିହାସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେମାନେ କାଉ ଦୁଇଟିକୁ ଚିଡେଇ ଚିଡେଇ ଏମିତି କଥା କହିଲେ ଯେ, ନ ରାଗିବା ଲୋକ ବି ରାଗିବ ।

       ହେଲେ ଏଭଳି କଥା ଉଡିଯାଉଥିବା ପ୍ରଥମ କାଉଟି କାନକୁ ନେଲା ନାହିଁ । ସେ ତା’ର ବସାକୁ ଉଡିଚାଲିଗଲା । ମାତ୍ର ଦ୍ୱିତୀୟ କାଉଟି କାଉମାନଙ୍କର ଏଭଳି ତାତ୍ସଲ୍ୟ ଆଦୌ ସହି ପାରିଲା ନାହିଁ । ସୁତରାଂ ଏଣୁତେଣୁ ଭଲ କରି ଦି’ ପଦ କହି କାଉମାନଙ୍କର କଥାରେ ଜବାବ ଦେଲା ।

       ବାସ୍, ଏତିକିରେ କଥା ଶେଷ । କାଉ ଦଳ ମାଡି ବସିଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ କାଉକୁ । ରାଗରେ ଥଂଟରେ ଖୁମ୍ପି ଖୁମ୍ପି ଏକୁଟିଆ ହୋଇଯାଇଥିବା କାଉକୁ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା କରି ପକାଇଲେ । କାଉଟି ମଲାଭଳି ପଡିରହିବାରୁ ଦଳଯାକ କାଉ ତାକୁ ଛାଡି ଯିଏଯୁଆଡେ ପଳାଇଲେ ।

       ବିଚରା ଏକୁଟିଆ ପଡିଥିବା କୁଆଟି କରେ କ’ଣ? କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ବହୁକଷ୍ଟରେ ସେଠାରୁ ଉଡି ଉଡି ଯାଇ ବସାରେ ପହଂଚିଲା । ତା’ର ପଡୋଶୀ ଦଳ ଏହା ଦେଖି ସେହି କାଉ ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ଓ ମେଳି ହୋଇ ପ୍ରତି ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ ଠିକ୍ କଲେ । ମାତ୍ର କେତେକ ବୟସ୍କ କୁଆ, ଏକାର୍ଯ୍ୟ ଭଲ ନୁହେଁ ବୋଲି କହି ବାରଣ କଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...