ଦୂର ଦୃଷ୍ଟି ର ଫଳ

ସୁନ୍ଦର ପୋଖରୀଟିଏ ଥିଲା । ସେଥିରେ ଗୁଡାଏ ପଦ୍ମଫୁଲ ଫୁଟିଥାଏ । ସେହି ପୋଖରୀରେ ଦୁଇଟି ମାଛ ଓ ଗୋଟିଏ ବେଙ୍ଗ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ମିତ୍ରତା ସ୍ଥାପନ କରି ରହୁଥାଆନ୍ତି । ଆଉ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଃଖ ସୁଖ ସହ କାଳାତିପାତ କରୁଥାନ୍ତି । ଏହିପରି ଭାବରେ ବେଙ୍ଗଟି ସେମାନଙ୍କ ସହିତରେ କିଛିଦିନ ରହିବା ମଧ୍ୟରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଏହି ଦୁଇସାଙ୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ସାଙ୍ଗ ମନ୍ଦ ବୁଦ୍ଧିର ଓ ଅନ୍ୟ ସାଙ୍ଗ ଜଣକ ଖୁବ୍ ଅହଂକାରୀ ପ୍ରକୃତିର ।

                ଏମିତି ଏକ ଦିନ ଆସିଲା ଯେ, ଦିନେ ସାଥି ହୋଇ ପୋଖରୀ କୂଳରେ ଥାଇ ସୁଖ ଦୁଃଖର କଥା ହେଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ମାଛୁଆ ଗୁଡାଏ ମାଛକୁ ମୁଣ୍ଡ ଓ ଜାଲ ମଧ୍ୟରେ ଧରି ସେହି ପୋଖରୀ କୂଳକୁ ଆସିଲା। ମାଛୁଆ ଜଣଙ୍କ ସେହି ପୋଖରୀ ଆଡ଼କୁ ଚାହିଁ କହିଲା ବାଃ ପୋଖରୀରେ ତ ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ମାଛଅଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା କାଲି ଅନ୍ୟ ଆଡ଼େ ନଯାଇ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଆସି ମାଛ ଧରିବାକୁ ହେବ ।

                ଏକଥା ତିନିଜଣ ସାଙ୍ଗ ଶୁଣି ପାରିଲେ, ଯେତେବେଳେ ମାଛୁଆ ପୋଖରୀ କୂଳରୁ ଚାଲିଗଲା । ସେତେବେଳେ ତିନି ସାଙ୍ଗ ମିଶି ପୁଣି କଥାହେଲେ । ସେତେବେଳେ ବେଙ୍ଗ ସହିତ ମନ୍ଦବୁଦ୍ଧି ସମ ସ୍ୱରରେ କହିଲେ – ମାଛୁଆ ଆସନ୍ତାକାଲି ନିଶ୍ଚୟ ଏଠାକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଆସିବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...