ଦୃଢ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଅସମ୍ଭବକୁ ସମ୍ଭବ କରିଦିଏ

ତେଗ୍ସୁଗନ୍ ନାମରେ ଜଣେ ସନ୍ଥ ଥିଲେ । ତେର ବର୍ଷ ବୟସରୁ ସେ ବୌଦ୍ଧଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ବୁଦ୍ଧଙ୍କ ବାଣୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକ ପାଖରେ ପହଁଚାଇବା ପାଇଁ ବଦ୍ଧପରିକର ଥିଲେ । ଏଥିଲାଗି ପୁସ୍ତକମାନ ଛାପି ବାଂଟିବାପାଇଁ ସେ ସ୍ଥିର କଲେ । ମାତ୍ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରଚୁର ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିଲା ।

                ଏଥର ତେଗ୍ସୁଗନ୍ ମନରେ ଦୃଢସଂକଳ୍ପ ନେଲେ ଯେ, ଜାପାନର ଗାଁ ସହର ବୁଲିବୁଲି ଭିକ୍ଷାଟନ କରି ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶନ ଅର୍ଥ ଭରଣା କରିବେ । ଶେଷରେ ସେ ସେଇଆ ହିଁ ହେଲା । ସେ ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହରେ ବାହାରିଗଲେ । ଦଷବର୍ଷକାଳ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ ସରିଲା।

                ମାତ୍ର ଠିକ୍ ସେତିକି ବେଳକୁ ଏକ ଅସୁବିଧା ଆସି ଦେଖାଗଲା । ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେଲାବେଳକୁ ଉଜୀ ନଦୀରେ ପ୍ରବଳ ବନ୍ୟା ଆସି ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ବାସହରା କରିଦେଲା । ଦୟା ଓ ପ୍ରେମର ମୂର୍ତ୍ତି ସନ୍ଥ ତେଗ୍ସୁଗନ୍ ଲୋକଙ୍କର ଏଭଳି ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଆଦୌ ସହିପାରିଲେ ନାହିଁ । ସେ କାଳ ବିଳମ୍ବ ନକରି ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ ସେହି ଅଭାବୀମାନଙ୍କ ଭିତରେ ବାଂଟିଦେଲେ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...