ଦ୍ୱାଦଶ ରାଜକୁମାରୀ କାହାଣୀ

ସେହିଦିନ ସେହି ସଞ୍ଜ । ସେହି ବଉଳ ଫୁଲିଆ ନିରୋଳା ପବନ । ମନ ଭିତରେ ଗୁମୁରି ଉଠୁ ଥାଏ କେତେ ରାଇଜର କେତେ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ କାହାଣୀ । ଆଗରେ ପୁଣି ଥାଏ ରଜ ପର୍ବ । ଗାଁର ଝିଅମାନେ ଯେମିତି ସିହରି ଉଠୁ ଥାନ୍ତି ଦୋଳି ଖେଳିବାକୁ । ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରେ ଗଣିଆ ବୋଉ ମାଲ୍ୟାଣୀ ସେହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଟାହି ଟାପରା କରି କହୁଥାଏ ମରମ ଛିଣ୍ଡା କଥାରୁ ପଦେ ପଦେ । ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଚାରିଆଡେ ଜହ୍ନ ଆଲୁଅ ବିଛାଡି ହୋଇ ପଡିଥାଏ । ସେପଟେ ଚଷା ପୁଅର ଲାଗି ଥାଏ ଧାନ ବୁଣା । ସେହି ମାସଟା ପୁଣି ଥାଏ ପୁରାପୁରି ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ ।

                ପବନ ଖାଇବାକୁ ପିଲାଗୁଡାକ ଯାଇ ଜମିଥାନ୍ତି ସେ ମାଣିକ ମା ଦୁଆରେ । ତାଙ୍କ ଦୁଆରଟି ଖୁବ୍ ମେଲା ଓ ଫର୍ଚ୍ଚା ଜାଗା । ପୁଣି ସେଠାରେ ନଦୀ କୂଳିଆ ପବନ ମଧ୍ୟ ଶୁଲୁ ଶୁଲୁ ହୋଇ ବହୁ ଥାଏ । ସେଥି ଲାଗି ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଭାରି ମଜା ଲାଗୁଥାଏ । ତେଣୁ ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ହେଁସ ପାରି ସମସ୍ତେ ବସିଲେ ।

                ମାଣିକ ମା କହିଲା – “କିଲୋ, ତମେ ସବୁ ତମ ଘରକୁ ଯାଉନ?”

                ଏହି କଥା ମାଣିକ ମା ଠାରୁ ଶୁଣି ଝିଅ ପିଲାଯାକ କହିଲେ – “ଆମେ ଏଠାକୁ ଆସିଛୁ ତୋଠୁଁ କାହାଣୀ ଶୁଣିବାକୁ । ଆଗେ କାହାଣୀ କହିଲେ ଯାଇ ଆମେ ଯିବୁ ।”

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...