ଧନ ରତ୍ନ ଠାରୁ ବିଶ୍ୱାସ ବଡ

ରାଜା ସଲୋମନ୍ ଙ୍କ ଶାସନ କାଳରେ, ଚୋରଟିଏ ଚୋରି କରିବାକୁ ତା’ର କୌଳିକ ବୃତି ଧରି ନେଇଥାଏ । ସେ ଚୋରି କରିବାରେ ଖୁବ୍ ଧୂରନ୍ଦର ଥିଲା । ସେ ପ୍ରତ୍ୟହ ଚୋରି କରୁଥିଲା ସତ, ହେଲେ ତା’ର ଚୋରି ଦ୍ରବ୍ୟକୁ ନିଜ ଘରେ ନ ରଖି ତା’ର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଘରେ ରଖୁଥିଲା ।

       ବନ୍ଧୁଜଣକ ବି ସେହି ଚୋରାଧନକୁ ଖୁସିରେ ରଖୁଥିଲା । ସେ ମନେ ମନେ ଭାବୁଥିଲା ଏତେଗୁଡିଏ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷର ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ବହନକରି ଜଗାରଖା କରୁଥିବାରୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକରୁ ଅଧା ଭାଗ ଦାବି କରିବ । ଯଦି ଏଥିରେ ବନ୍ଧୁ ରାଜି ନ ହୁଏ ତେବେ ସବୁତକ ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ପାଂଚିବ । ହେଲେ ଚୋରଟି ବିଶ୍ୱାସରେ ତା’ର ବନ୍ଧୁ ଘରେ ଜିନିଷର ନିରାପତ୍ତା ପାଇଁ ଏସବୁ ରଖୁଥାଏ ।

       ଦିନକର କଥା । ଚୋରର ବନ୍ଧୁ ଭାବିଲା, ମୁଁ ଯଦି ଏକଥା ରାଜ୍ୟର ରାଜାଙ୍କୁ କହିଦିଏ, ହୁଏ ତ ଚୋର ବନ୍ଧୁ ଜଣକ ଜେଲ୍ ଚାଲିଯିବ । ଆଉ ମୁଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ହୋଇଯିବି । ଏକଥା ଭାବି ସେ ବନ୍ଧୁର ବିଶ୍ୱାସରେ ବିଷଦେଇ ରାଜାଙ୍କୁ ସବୁ କଥା କହିଦେଲା । ରାଜା ତତ୍ କ୍ଷଣାତ୍ ସିପାହୀ ପଠାଇ ଚୋରକୁ ଧରିନେଲେ ଓ ଜେଲ୍ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦେଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...