ନିଜେ ଭଲ ହେଲେ ଦୁନିଆ ଭଲ ହେବ – Odia Gapa

ନିଜେ ଭଲ ହେଲେ ଦୁନିଆ ଭଲ ହେବ

       ଦୁଷ୍ଟ ପିଲାଟିଏ କିଛି ବୁଝେନି କି କାହାକଥା ଶୁଣେନି, ସବୁବେଳେ ଖାଲି କାନ୍ଦେ । ପିଲାଟିକୁ ତା’ର ବାପା ମାଆ ବୁଝେଇ ବୁଝେଇ ବେଦମ୍ ହୋଇ ଗଲେଣି ।

       ସେହି ପିଲାଟିର ବାପା କୌଣସି ଏକ ଅଫିସ୍ ରେ କାମ କରନ୍ତି । ଦିନେ ଅଫିସ୍ ରେ ତାଙ୍କର କାମ ନ ସରିବାରୁ କିଛି ଫାଇଲ୍ ପତ୍ର ନେଇ ଆସିଥାନ୍ତି ଘରେ ବାକିଆ କାମ କରିବେ ବୋଲି ।

       ଠିକ୍ ବେଳରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା ବେଳକୁ ପିଲାଟିର କାନ୍ଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା । ମାଆ ତେଣେ ରୋଷେଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବାରୁ ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ପିଲାଟିକୁ ଛାଡିଦେଲେ ସମ୍ଭାଳି ନେବାକୁ ।

       ବାପା ଏବେ କରିବେ କ’ଣ? ସେ ଫାଇଲ୍ କାମ କରିବେ ନା ପିଲାକୁ ସମ୍ଭାଳିବେ? ସୁତରାଂ ସେ ମନରେ ନାନା କଥା ଚିନ୍ତାକରି ଶେଷରେ ଏକ ଉପାୟ ଠିକ୍ କଲେ । ପାଖରେ ଥିବା ଏକ କାର୍ଡବୋର୍ଡରେ ପୃଥିବୀ ମାନଚିତ୍ର ଅଙ୍କା ଯାଇଥିବା ଚିତ୍ରକୁ ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି କାଟି ପୁଅକୁ ଧରାଇଦେଲେ । ତା’ପରେ କହିଲେ ଏହାକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ସଜାଡି ଭାରତର ମାନଚିତ୍ରଟିକୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ।

       ଏଥର ପିଲାଟି ଲାଗିଲା କାମରେ । ସୁତରାଂ ତା’ ର କାନ୍ଦ ବି ଆପେ ଆପେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା । ସେ ଚିତ୍ରଖଣ୍ଡକୁ ସଜାଡିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରି ମଧ୍ୟ ପାରିଲା ନାହିଁ । କାରଣ ପୃଥିବୀର କେଉଁ ଅଂଶ କେଉଁଠି ରହିବ ତାକୁ ଜଣା ନଥିଲା । ସୁତରାଂ ସେ ବାପାଙ୍କୁ ପୁଣି ହଇରାଣ କଲା ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...