ପବନ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟ – Odia Gapa

ପବନ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟ

ଦିନେ ପବନ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଭିତରେ ଭାରି ଝଗଡା ହେଲା । ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଭିତରେ ବଳୁଆ କିଏ? ପବନ କହିଲା ମୁଁ ବଳୁଆ ତ ସୂର୍ଯ୍ୟ କହିଲା ମୁଁ ବଳୁଆ । ଠିକ୍ ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଟିଏ ଲୋକ କୋଟପିନ୍ଧି ଯାଉଥିବାର ଦେଖିଲେ । ଶେଷରେ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ନେଲେ ଯିଏ ସେ ଲୋକର କୋଟଟା ବାହାର କରିଦେବ ସେ ହିଁ ବଳୁଆ ବୋଲି ଧରାଯିବ ।

                ପ୍ରଥମେ ପବନ ଚେଷ୍ଟା କଲା । ପବନ ଖୁବ୍ ଜୋର୍ରେ କୋଟକୁ ଖୋଲି ଉଡାଇ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା କିନ୍ତୁ ପାରିଲା ନାହିଁ । ତାପରେ ସେ ପବନ ବି ବହୁତ ଜୋର୍ରେ ବହିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲା । ପବନ ଜୋର ହେବାରୁ ସେହି ଲୋକଟି ତା କୋଟଟିକୁ ହାତରେ ଧରି ଅଟକାଇ ରଖିଲା । ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେବି ପବନ ସେ ଲୋକଟିର କୋଟ ମୋଟେ ନେଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ।

                ତାପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କଲା । ଯେମିତି ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ଟିକେ ବଢିଗଲା, ସେ ଲୋକଟିକୁ ଟିକେ ଉଷୁମ୍ ଲାଗିଲା । ଯେତେବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ଆହୁରି ବେଶି ହେଲା, ସେ ଲୋକକୁ ବି ବହୁତ ଗରମ ଲାଗିଲା ଏବଂ ସେ ତା କୋଟକୁ ଖୋଲି ହାତରେ ଧରିଲା । ଏଥିରେ ପବନ ହାର ମାନିଲା ।

ଜୋର୍ ଲଗାଇ ଯାହା କରି ନହୁଏ, ତାହା ଲୋକଙ୍କୁ ମନାଇ କରି ହୁଏ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...