ପାବନୀ ହ୍ରଦ ଓ ବିଷାକ୍ତ ନାଗସାପ

ଅନେକ ବର୍ଷ ତଳର କଥା । ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ପାବନୀ ହ୍ରଦ ଥିଲା । ଆଉ ସେହି ହ୍ରଦର ପାଣି ଭାରି ଲୁଣିଆ ଥିଲା । ଲୁଣି ପାଣି ଯୋଗୁଁ ସେହି ପାବନୀ ହ୍ରଦକୁ କେହି ବି ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ । ଦିନକୁ ଦିନ ସେହି ହ୍ରଦପାଣି ବିଷାକ୍ତ ହୋଇଗଲା । ସେହି ହ୍ରଦରେ ଏକ ବିଷାକ୍ତ ନାଗସାପ ପରିବାର ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେ ବିଷାକ୍ତ ନାଗସାପ ଭୟରେ ସେହି ହ୍ରଦକୁ କେହି ବି ପଶିବାକୁ ଆଦୌ ସାହସ କଲେ ନାହିଁ । ଯଦି ବା କୌଣସି କାରଣରୁ କିଏ ସେ ହ୍ରଦ ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ ସାପ ଦଂଶନ ଯୋଗୁଁ ତା’ର ମୃତ୍ୟୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ ଥିଲା ।

ଦିନକର କଥା । ସେ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରୀର ରାଜକୁମାରୀ ନନ୍ଦିନୀ ସେହି ପାବନୀ ହ୍ରଦ ପାଖରେ ପହଁଚିଲେ । ପାବନୀ ହ୍ରଦର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି ତାଙ୍କ ମନ ଖୁବ୍ ଆନ୍ଦୋଳିତ ହେଲା । ତେଣୁ ଦିନେ ସେ ରାଜକୁମାରୀ ନନ୍ଦିନୀ ତାଙ୍କ ସଖୀମାନଙ୍କୁ ଡାକି ନିଜର ମନ କଥା କହିଲେ । ତାପରେ ସଖୀମାନେ ରାଜକୁମାରୀ ନନ୍ଦିନୀଙ୍କୁ ସେ ହ୍ରଦ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ବାରଣ କଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଜକୁମାରୀ ନନ୍ଦିନୀ ତାଙ୍କ ସଖୀମାନଙ୍କର କଥାକୁ ଆଦୌ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଲେ ନାହିଁ । ସେ ରାଜକୁମାରୀ ତ ଥିଲେ ଅପୂର୍ବ ସୁନ୍ଦରୀ । ରୂପରେ ଯେମିତି ଗୁଣରେ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସେମିତି । ତେଣୁ ସବୁ ଦେଶର ରାଜକୁମାର ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ରାଜକୁମାରୀ ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଯିଏ ବାହା ହେବ ସେ ସେତିକି ସାହସୀ ଓ ଧୈର୍ଯ୍ୟବାନ୍ ହେବା ଦରକାର ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ