ପାହାଡ ଚଢା

ଥରେ ଜଣେ ବିଦେଶୀ ଯୁବକ ବୁଲିବା ପାଇଁ ନେପାଳକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ସେଠାରେ ହିମାଳୟ ପର୍ବତକୁ ଦେଖି ଚଢିବା ପାଇଁ ମନ ବଳାଇଲେ । ହେଲେ ଏହା ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଏକାବେଳକେ ଅସମ୍ଭବ ଥିଲା । ତଥାପି ତାଙ୍କ ମନରେ ଝୁଙ୍କ ସେ କେମିତି ହେଲେ ହିମାଳୟ ପର୍ବତ ଆରୋହଣ କରିବେ ।

       ମନରେ ଦୃଢ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ନେଇ ଯୁବକ ଜଣକ ସେଇଠି ରହିଗଲେ । ପ୍ରତିଦିନ ପର୍ବତାରୋହଣ ଅଭ୍ୟାସ ଚାଲିଲା ତାଙ୍କର । ପ୍ରଥମେ ସେ ଏକ ଛୋଟ ପାହାଡ ଚଢିଲେ । କିଛି ଦିନପରେ ଅଭ୍ୟାସ ବଳରେ ସେହି ଛୋଟ ତୀଖ ପାହାଡର ଶୀର୍ଷକୁ ଅନାୟାସରେ ଚଢି ପାରିଲେ ।

       ଏଣିକି ବିଦେଶୀ ଯୁବକ ଜଣକ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ ନ ନେଇ ପାହାଡ ଚଢିବା ଶିଖୁଥାନ୍ତି । ଦିନେ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ପାହାଡ ଚଢୁ ଚଢୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଥକି ପଡିଲେ । ଉପରକୁ ଚାହିଁ ଦେଖିଲେ, ପାହାଡର ଦଶ ଭାଗରୁ ଭାଗେ ମଧ୍ୟ ଚଢି ନାହାନ୍ତି ସେ । ସେଦିନ ସେହିଠାରୁ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିଲେ ।

       ପରଦିନ ପୁଣି ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । ସେଦିନ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବଦିନଠାରୁ ଆଉ କିଛି ବାଟ ଅଧିକ ଯାଇ ଫେରି ଆସିଲେ । ଏଥର ତାଙ୍କର ମନୋବଳ କମ୍ ହେଉଥିବାର ଆଭାସ ସେ ପାଇଗଲେ ।ଶେଷରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହେବାରୁ ହତୋତ୍ସାହ ବି ହୋଇଗଲେ ।

       ଆଉ ଦିନକର କଥା । ସେ ବିମର୍ଷ ଚିତ୍ତରେ ପାହାଡ ତଳେ ଠିଆ ହୋଇ ତା’ର ଶୀର୍ଷକୁ ଅନାଇ ରହିଥାନ୍ତି । ସେତେବେଳକୁ ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଜକେଇ ଆସିଲାଣି । ତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଥାଏ ସତେଯେମିତି ହିମାଳୟ ପର୍ବତ ଚଢା ତାଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ରହିଯିବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...