ପିମ୍ପୁଡି ଓ ଝିଂଟିକା

ଖରାଦିନେ ଚାରିଆଡେ ସୁବିଧାରେ ଖାଇବାକୁ ମିଳୁଥାଏ । ପିମ୍ପୁଡି ଦିନଯାକ କାମ କରି ଯାହା ବି ପାଏ ସେଥିରୁ ଅଧା ଖାଏ ଓ ବାକି ଅଧା ବର୍ଷା ଦିନ ପାଇଁ ରଖିଦିଏ । କିନ୍ତୁ ଝିଂଟିକା ଏସବୁ ଆଦୌ ଭାବେ ନାହିଁ, ଯାହା ଖାଇବାକୁ ମିଳେ ତାକୁ ସେ ଖାଇଦିଏ ଏବଂ ବାକି ସମୟ ଗୀତ ଗାଇ କଟେଇ ଦିଏ । ଏପରିକି ସେ ଝିଂଟିକା ବର୍ଷାଦିନ ପାଇଁ ବି କିଛି ଜିନିଷ ସାଇତି ରଖେ ନାହିଁ ।

                ଯେମିତି ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲା, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ଜଳମୟ ହୋଇଗଲା । ଖାଇବା ଜିନିଷ ଆଉ କେଉଁଠି ବି ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଏଣେ ପିମ୍ପୁଡି ତାର ସାଇତି ରଖିଥିବା ଖାଇବା ଜିନିଷ ବାହାର କରି ଖାଇଲା । ହେଲେ ଝିଂଟିକା ପାଖରେ ତ କିଛି ବି ଖାଇବାକୁ ନାହିଁ । ତେଣୁ ତାକୁ ଭାରି ଭୋକ ହେଲା ଓ ସେ ଯାଇ ପିମ୍ପୁଡିକୁ ଖାଇବାକୁ ମାଗିଲା ।

                ଏକଥା ଶୁଣି ପିମ୍ପୁଡି ସେ ଝିଂଟିକାକୁ ପଚାରିଲା, “ତୁ କାହିଁକି ଖରାଦିନେ ଖାଇବା ସାଇତି କରି ରଖିଲୁ ନାହିଁ!” ତହୁଁ ସେ ଝିଂଟିକା କହିଲା “ମୋ ପାଖରେ ସମୟ କେଉଁଠି ଥିଲା? ମୁଁ ତ ଖରାଦିନ ଯାକ ଗୀତ ଗାଉଥିଲି ।” ଏହା ଶୁଣି ପିମ୍ପୁଡି ରାଗିକରି କହିଲା “ଯଦି ଖରାଦିନଯାକ ଗୀତ ବୋଲୁଥିଲୁ, ତାହେଲେ ବର୍ଷାଦିନଯାକ ତୁ ନଖାଇ ନପିଇ ନାଚ ।”

ଖରାପ ସମୟ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟରେ ସଂଚୟ କରିବା ନିହାତି ଦରକାର ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...