ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ କାମରେ ଆସେ

ଜଣେ ମେଷ ପାଳକର ଅନେକ ମେଷ (ମେଣ୍ଢା) ଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଦେଖା ଶୁଣା କରିବା ଲାଗି ଅନେକ ଗୁଡିଏ କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ସେମାନେ ମେଣ୍ଢା ମାନଙ୍କୁ ଦିନ ସାରା ଜଙ୍ଗଲରେ ଘାସ ଚରାଉ ଥିଲେ ଆଉ ସଂଜ ନଇଁବା ଆଗରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ନେଇ ସେହି ଗୋଠରେ ପହଁଚାଇ ଦେଉ ଥିଲେ । ଗୋଠରେ ପହଁଚାଇବା ପରେ କବାଟ କିଳି ଦେଉ ଥିଲେ । ତା’ପରେ ମାଲିକ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରକାର ଖବର ଅନ୍ତର ନେଉ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୁକୁର ମାନଙ୍କର ଆରାମ୍, ଖାଇବା ପିଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଖବର ଅନ୍ତର ରଖୁ ଥିଲେ ମେଷ ପାଳକ । କୁକୁର ମାନଙ୍କୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଭୋକିଲା ରଖୁ ନଥିଲେ । କୁକୁର ମାନଙ୍କର ଯତ୍ନରେ ଅବହେଳା ସେ ମଧ୍ୟ କେବେ ହେଲେ କରୁ ନଥିଲେ ।

                ଏହା ଦେଖି ମେଣ୍ଢା ମାନଙ୍କର ଦଳପତିର ବହୁତ ଦୁଃଖ ହେଲା ମନରେ । ଦିନେ ସେ ମେଣ୍ଢା ପାଳକଙ୍କୁ ଯାଇ କହିଲା – ମହା ତାଜ୍ଜୁବ୍ର କଥା ଆଜ୍ଞା! ଆମେ ମାନେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଆପଣଙ୍କର କର୍ମରେ ଆସୁଛୁ ମହାଶୟ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଆମର କୌଣସି ଖିଆଲ୍ ରଖୁ ନାହାଁନ୍ତି । କିଏ ଖାଇଲା କିଏ ନ ଖାଇଲା ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ । କିନ୍ତୁ କୁକୁରମାନେ ଆପଣଙ୍କର କ’ଣ ଏଭଳି କାମ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ସଦା ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ବିଗ୍ନ ରହୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଖାଇବା ପିଇବାରେ ବିଶେଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉଛନ୍ତି ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...