ବନବିଦ୍ୟାଳୟର କର୍ତ୍ତବ୍ୟନିଷ୍ଠ ଛାତ୍ରଗଣ

କଥାଟି ଥିଲା ୧୯୨୪ ମସିହାର । ଥରେ କଟକ ମ୍ୟୁନିସପାଲଟି ପଡିଆରେ ଉତ୍କଳ ପ୍ରାଦେଶିକ ସମ୍ମିଳନୀର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥାଏ । ଏହାର ଆୟୋଜକ ଥାଆନ୍ତି ଉତ୍କଳମଣି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଦାସ । ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ବାରିଷ୍ଟର ମଧୁସୂଦନ ଦାସ, ଜନନେତା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ରାୟ, ସର୍ବୋଦୟ ସେବକ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଚୌଧୁରୀ ଆଦି ନେତୃବୃନ୍ଦ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ସେ ଅଧିବେଶନରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସତ୍ୟବାଦୀ ବନବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥାଆନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ କଡାକଡି ନିର୍ଦ୍ଧେଶ ଥାଏ ଯେ, ପ୍ରବେଶପତ୍ର ବିନା ସେମାନେ ଯେପରି କାହାରିକୁ ବି ସେ ସଭାସ୍ଥଳକୁ ଛାଡିଦେବେ ନାହିଁ ।

ନିଜ ନିଜର ପ୍ରବେଶପତ୍ର ଦେଖାଇ ଲୋକମାନେ ଭିତରକୁ ଯାଉଥାନ୍ତି । ଠିକ୍ ଏତିକିବେଳେ ସ୍ୱଭାବକବି ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ଫାଟକ ନିକଟରେ ଆସି ପହଁଚିଗଲେ । ଫାଟକ ନିକଟରେ ଥିବା ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ମେହେରଙ୍କୁ ଆଗରୁ ଚିହ୍ନିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରବେଶପତ୍ର ନ ଥିବାରୁ ଭିତରକୁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲେ ନାହିଁ । ସେହି ଗେଟ୍ ପାଖରେ ତାଙ୍କୁ ସେମିତି ଠିଆ କରାଇଦେଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ