ବଳ ଓ ଦୁର୍ବଳ

ଜଙ୍ଗଲରେ ରାଜା ସିଂହ ଥରେ ଗଛମୂଳେ ଶୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ୍ ସେ ଗଛ ଉପରୁ ଗୋଟିଏ ମୂଷା ସିଂହ ଉପରେ ପଡିଗଲା । ତାପରେ ସେ ମୂଷାକୁ ଧରି ସିଂହ ଖାଇ ଦେବାକୁ ବାହାରିଲା । ମୂଷା ଡରିଯାଇ ସିଂହକୁ କହିଲା, “ରାଜା! ମୋତେ ଆପଣ ଏଥରକ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ, ମୁଁ କେବେ ନା କେବେ ତମ କାମରେ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିବି, ଏକଥା ଶୁଣି ସେ ସିଂହ କହିଲା “ତୁ ତ ଦୁର୍ବଳ ଆଉ ଏଡେଟିକେ ଜୀବ ମୋ କାମରେ କ’ଣ ଆସିବୁ? ତଥାପି ବି ମୁଁ ତୋତେ ଛାଡି ଦେଉଛି କାହିଁକି ନା ତୋତେ ଖାଇ ମୋର ପେଟ ତ ପୂରିବ ନାହିଁ ।”

                ବହୁତ ଦିନ ପରେ ଦିନେ ମୂଷା ସେ ସିଂହର ବିକଳ ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲା । ତେଣୁ ସେ ମୂଷା ଯାଇ ଦେଖେ ଯେ ସିଂହ ଶିକାରୀର ଦଉଡି ଫାଶରେ ପଡିଯାଇଛି । ଏହା ଦେଖି ସେ ମୂଷା ଦଉଡି କାଟିବାକୁ ଲାଗି ପଡିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଦଉଡି କାଟି ମୂଷା ସେ ସିଂହକୁ ଫାଶରୁ ବାହାର କରିଦେଲା ।

                ପରିଶେଷରେ ସେ ଫାଶରୁ ବାହାରି ସିଂହ କହିଲା, “ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ, ତୋ’ ପରି ଦୁର୍ବଳ ଜୀବଟିଏ ମୋ କାମରେ ପୁଣି କେବେ ଆସିବ ବୋଲି । ତୁ ତ ଆଜି ମୋର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଲୁ ।

ଭାବ ନାହିଁ ଯେ ଦୁର୍ବଳର କୌଣସି ଉପକାରିତା ଶକ୍ତି ନାହିଁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...