ବିଚାରପତିଙ୍କ ନ୍ୟାୟାଦେଶ

ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ଜଣେ କୃଷକ ଓ ଜଣେ ବଣିଆ ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଥିଲେ । କୃଷକ ଜଣକ ଭାରି ସଚ୍ଚୋଟ ଓ ଖୁବ୍ ପରିଶ୍ରମୀ ଥିଲେ । ବଣିଆ ଜଣକ ବି ଉତ୍ତମ ସ୍ୱଭାବର ଥିଲେ । ସୁତରାଂ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, ମିତ ବସିଥିଲେ ।

       ସେହି ଗାଁରେ ରାତ୍ରି ଜଗୁଆଳି କାମରେ ଜଣେ ସିପାହୀ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ ଭଲ ନ ଥିଲା । ସେ କୁଆଡୁ କ’ଣ ଚୋରିକରି ନେଇ ରାତାରାତି ବଡ ଲୋକ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିଲା । ସୁତରାଂ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଜାଲିଆତିରେ ସିଦ୍ଧହସ୍ତ ଥିଲା ସିପାହୀ ଜଣକ ।

       ଦିନେ ସିପାହୀ ଜଣକ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଳଙ୍କାର ଗଢାଇବାକୁ ଯାଇ ଦେଖିଲେ ଯେ, ବଣିଆଙ୍କ ବାକ୍ସରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗଢାଯାଇଥିବା ଅଳଙ୍କାର ରହିଛି । ଏହାଦେଖି ସିପାହୀର ଭାରି ଲୋଭ ହେଲା । ସେଦିନ ସେ ବଣିଆ ଘରୁ ଫେରିଆସି ମନେ ମନେ ଠିକ୍ କଲେ ଏହାକୁ ରାତିରେ କିପରି ବଣିଆ ଘରୁ ଉଠାଇ ଅଣାଯାଇ ପାରିବ । ଫଳରେ ସିପାହୀ ମନରେ ବେଳକୁ ବେଳ ଚୋରି ମନୋଭାବ ବଡିବାରେ ଲାଗିଲା । ସୁତରାଂ ସେ ରାତିରେ ଗାଁ ଜଗିବ କ’ଣ, ଛଦ୍ମବେଶରେ ବଣିଆ ଘରେ ପଶି ବଣିଆକୁ ମାରି ତା’ର ଗହଣା ବାକ୍ସ ଲୁଟିନେଲା । ସେଦିନ ବଣିଆର ପରିବାର ଅନ୍ୟ ଏକ ଗାଁରେ କୌଣସି ବନ୍ଧୁ ଘରକୁ ଯାଇଥିବାରୁ ବଣିଆ ଏକାକୀ ଘରେ ଥିଲେ । ସୁତରାଂ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବିଷୟରେ କେହି ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ଗପ ସାରଣୀ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ