ବିଚାର କରି କାମ କଲେ ତାହା ହିତକର ହୁଏ – Odia Gapa

ବିଚାର କରି କାମ କଲେ ତାହା ହିତକର ହୁଏ

ସକାଳ ହେବା ସଂଗେ ସଂଗେ ଛେଳି ଘାସ ଚରିବାକୁ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ଗଲା । ଯିବା ସମୟରେ ସେ ନିଜ ଛୁଆଙ୍କୁ କହିଲା – ଛୁଆ ମାନେ କବାଟ କିଳି କରି ଦିଅ । ଯେମିତି କେହି କବାଟ ଖୋଲି କରି ବାହାରକୁ ନ ଆସେ । ଯଦି କବାଟ ପାଖରେ କେହି ଆସି ତୁମକୁ ଡାକେ ଏବଂ କହେ ଗଧିଆଙ୍କ ବଂଶ ନାଶ ହେଉ, ତେବେ ତୁମେ ଯାଇ ତା’ ସହିତ ମିଳା ମିଶା କରିବ ଏବଂ ତାକୁ ତୁମର ବନ୍ଧୁ ବୋଲି ଭାବିବ । ଯଦି କେହି ଏହି କଥା ନ କହେ ତେବେ ତାକୁ ତୁମେ ନିଜର ଶତ୍ରୁ ଭାବିବ ଆଉ ତା’ ସହିତ ମିଳା ମିଶା କରିବ ନାହିଁ କି କବାଟ ମଧ୍ୟ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ।

ଏହି କଥା କହି ସେ କବାଟ କିଳି ଦେଇ ଚାଲି ଗଲା । ଛେଳି ଚାଲି ଯିବା ପରେ ଗୋଟିଏ ଗଧିଆ ଆସି ସେଠାରେ ପହଁଚିଲା । ସେ ଚୁପ୍ ଚାପ୍ ସେଠାରେ ଛିଡା ହୋଇ ମା’ ଛେଳିର କଥା ସବୁ ଶୁଣୁ ଥିଲା ଆଉ ସେ ସୁଯୋଗ ଖୋଜୁ ଥିଲା କେମିତି ଛେଳି ଛୁଆ ମାନଙ୍କୁ ଖାଇବ ବୋଲି ।

ଗଧିଆ ଦ୍ୱାର ପାଖରେ ପହଁଚି କହିଲା – କ’ଣ କରୁଛ ଛୁଆ ମାନେ? କବାଟ କିଳି ତ ଖୋଲ । ଏହି ଗଧିଆ ମାନେ କେତେ ଉତ୍ପାତ ଆରମ୍ଭ କରି ରଖିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବଂଶ ଧ୍ୱଂସ ହେଉ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...