ବିଚାର କରି କାମ କଲେ ତାହା ହିତକର ହୁଏ

ଗଧିଆଙ୍କ ଆୱାଜ୍ ଶୁଣି ଛେଳି ଛୁଆ ମାନଙ୍କ କାନ ଛିଡା ହୋଇଗଲା । ସେମାନେ ଭାବିଲେ ଇଏ କେମିତିକା ବନ୍ଧୁ? ନା’ ଛେଳି ଭଳି କହୁଛନ୍ତି, ନା ୟାଙ୍କର ଆକୃତି ଛେଳି ଭଳିଆ । ପୁଣି ସେ କବାଟ ଫାଙ୍କରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । ଛେଳି ଛୁଆ ମାନେ କବାଟକୁ କିଳି ଧରି ଜୋର୍ରେ ହଲାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଗଧିଆ ତ କବାଟ ପାଖରେ ଛିଡା ହୋଇ ଥିଲା । ଛେଳି ଛୁଆ ମାନେ ଗଧିଆକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କର ହୋଶ୍ ଉଡି ଗଲା । ସେମାନେ ନିଜକୁ ନିଜେ କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ – ବାପ୍ରେ ବାପ୍! ଏ ତ ଗଧିଆ । ଯଦି ଆମେ ତାହାର କଥାବାର୍ତ୍ତାକୁ ତଥା ସ୍ୱରକୁ ଠିକ୍ ରୂପେ ବିଚାର କରି ନ ଥାନ୍ତୁ, ତେବେ ଗଧିଆ ଆମକୁ ଏ ଧରାଧାମରୁ ବିତାଡିତ କରି ଦେଇ ଥାନ୍ତା । ସେ ଆମକୁ ଫାଡି ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି ମାରି ପକାଇ ଥାନ୍ତା । ଛେଳି ଛୁଆମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ପାଟି କରି କହିଲା – ପ୍ରଥମେ କୁହ ତୁମେ କିଏ?

ଗଧିଆ ଉତ୍ତର ଦେଲା – ତୁମେ ମାନେ ମୋତେ ଜାଣିବ କାହୁଁ? ମୁଁ ପରା ଗୋଟିଏ ବୋଦା । ମୁଁ ତୁମର ମିତ୍ର ଅଟେ । ବାସ୍ ଖୋଲି ଦିଅ କବାଟର କିଳି । ବାହାରେ ଗଧିଆ ମାନେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ବଂଶ ଲୋପ ହେଉ ।

ଛେଳି ଛୁଆ ମାନେ ଉତ୍ତର ଦେଲେ – ଆଚ୍ଛା ଯଦି ତୁମେ ବୋଦା ଅଟ ତେବେ ତୁମର ଦାଢୀ କାହିଁ? ତୁମର ଗଧିଆ ଭଳି ସ୍ୱର କାହିଁକି?

ତା’ପରେ ଗଧିଆ ଜଣକ ବହୁତ ଲଜ୍ଜା ବୋଧ କଲା । ସେ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନ ଦେଖି ସେଠାରୁ ଛରେ ହର୍ସ ଉ – ଛୁ ହୋଇ ଗଲା । ଛେଳି ଛୁଆ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଲେ ଯେ – ଗଧିଆ ତାଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲୁ କରି ଦେଇ ଥାନ୍ତା । ଆମେ ଯଦି ବୁଦ୍ଧି ବିଚାରି କାମ କରି ନଥାନ୍ତୁ ତେବେ ଆଜି ଆମେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ନିଶ୍ଚୟ ପଡି ଥାନ୍ତୁ । ତେଣୁ ବୁଦ୍ଧି ବିଚାରି କାମ କଲେ ତାହା ନିଶ୍ଚୟ ହିତକର ହେବ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...