ବିଡାଏ କାଠ

                ଗୋଟିଏ ଚାଷୀର ଚାରୋଟି ପୁଅ ଥିଲେ । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ କାହାରି ବି କାହା ସାଙ୍ଗରେ ମୋଟେ ପଡୁନଥିଲା । ଓଲଟି ସେମାନେ ଖାଲି ସବୁବେଳେ ନିଜ ଭିତରେ ଝଗଡା କରୁଥାନ୍ତି ।

                ଦିନେ ଚାଷୀ ଚାରୋଟି କାଠିର ଗୋଟିଏ ବିଡାନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲା । ତା’ର ପୁଅମାନଙ୍କୁ ପାଖକୁ ଡାକି ସେ କାଠିର ବିଡାଟିକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ କହିଲା । ପୁଅମାନେ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେବି ସେ ବିଡାକୁ ମୋଟେ ଭାଙ୍ଗି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ତାପରେ ଚାଷୀ ସେ ବିଡାଟି ଖୋଲି କାଠିଗୁଡିକୁ ଅଲଗା ଅଲଗା କରି ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଦେଲା ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ କହିଲା । ପୁଅମାନେ ସେସବୁ ଅତି ସହଜରେ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ।

                ଏଥର ସେ ଚାଷୀ ତାର ପୁଅମାନଙ୍କୁ କହିଲା, ତୁମେ ସବୁ ଦେଖିଲ, ଯେତେବେଳ ଯାଏଁ କାଠିଗୁଡିକ ଏକାଠି ଥିଲା ତୁମେମାନେ ଭାଙ୍ଗିପାରିଲ ନାହିଁ । ସେଗୁଡିକ ଅଲଗା ହେଲା ମାତ୍ରେ ତୁମେ ତାକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେଲ । ସେହିପରି ଯେତେଦିନ ଯାଏଁ ତୁମେମାନେ ଏକାଠି ରହିବ ତୁମର କେହି ବି କିଛି ଅନିଷ୍ଟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ ଯିଏ ନାହିଁ ସିଏ ତମର ଅନିଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ସାହସ କରିବ ।

ଏକଜୁଟ୍ ହୋଇ ରହିବାରେ ହିଁ ଶକ୍ତିଥାଏ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...