ବୁଦ୍ଧିମତୀ ରାଜକୁମାରୀ – Odia Gapa

ବୁଦ୍ଧିମତୀ ରାଜକୁମାରୀ

କମଳ ଦେଶର ରାଜକୁମାରୀ କମଳ କୁମାରୀ, ଅତ୍ୟନ୍ତ ବୁଦ୍ଧିମତୀ ଯୁଦ୍ଧବିଦ୍ୟା ଓ ରାଜ୍ୟ ଶାସନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଦ୍ୟାରେ ମଧ୍ୟ ଧୂରନ୍ଧର ଥିଲେ । ରାଜା ତାଙ୍କ ଝିଅ କମଳ କୁମାରୀଙ୍କୁ ବିବାହ ଦେବାକୁ ଚାହିଁଲେ । ଝିଅ କମଳ କୁମାରୀଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟା ଓ ବୁଦ୍ଧିରେ ଯେଉଁ ରାଜକୁମାର ଜିତିଯିବ ସେ ସେହି ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ହିଁ ବିବାହ କରିବେ ।

ରାଜା ବି ତାଙ୍କ ଝିଅ କଥାରେ ସମ୍ମତି ଜଣାଇଲେ । ତେଣୁ ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ ଦୂତ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାର କରାଗଲା । ରାଜା ପଡୋଶୀ ରାଜକୁମାରମାନଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ । ବିଦ୍ୟା ବୁଦ୍ଧି ପରୀକ୍ଷା ହେବାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦିନ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରାଗଲା । ସେହିଦିନ ରାଜକୁମାରମାନେ ଯାଇ କମଳ ଦେଶରେ ପହଁଚିଲେ । ରାଜା ଝିଅ କମଳ କୁମାରୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ବିଦ୍ୟା ବୁଦ୍ଧି ପରୀକ୍ଷା କଲେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ କେତେଗୁଡିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଜକୁମାରୀ ଦୁଇ ଜଣ ରାଜକୁମାର ଯଥା ଦେବେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଓ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରି ଦେଖିଲେ ଏ ଦୁଇ ରାଜକୁମାରଙ୍କର ବିଦ୍ୟା ବୁଦ୍ଧି ପୁରା ସମାନ । ସେମାନେ ରାଜା ଝିଅ କମଳ କୁମାରୀଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଠିକ୍ ଠିକ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଉଭୟ ମଧ୍ୟ ବୁଦ୍ଧି ପରୀକ୍ଷାରେ ଜିତି ଯାଇଛନ୍ତି । ଦୁହେଁ ସମାନ ଭାବରେ ତଥା ଦକ୍ଷ ଭାବରେ ପ୍ରମାଣିତ ହେଲେ । ଉଭୟଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ବିଦ୍ୟା, ରାଜ୍ୟ ଶାସନ ବିଦ୍ୟାରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଜ୍ଞାନ ଥିବାର ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲା । ରାଜକୁମାରୀ କମଳ କୁମାରୀ ଏଥର ବଡ ଅଡୁଆରେ ପଡିଲେ । ସେ ତ ଆଉ ଏକାବେଳେ ଦୁଇ ଜଣ ରାଜକୁମାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବେ ନାହିଁ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...