ବ୍ରାହ୍ମଣ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ନେଉଳ କଥା

ଗୋଟିଏ ସହରରେ ‘ବିଷ୍ଣୁ ଶର୍ମା’ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ସପରିବାର ବାସ କରୁଥିଲେ । ଦିନେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ । ଠିକ୍ ସେହିଦିନ ତାଙ୍କ ଘର ପଛପଟେ ଏକ ନେଉଳ ଛୁଆଟିଏ ଜନ୍ମ କରି ସଂଗେ ସଂଗେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲା । ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସଂଗେ ସଂଗେ ନେଉଳ ଛୁଆକୁ ଘରକୁ ଆଣି ନିଜ ପୁଅ ପରି ପାଳିଲେ । କ୍ରମେ ନେଉଳ ଛୁଆ ଓ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ବଡ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

       ଦିନ କର କଥା । ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ପାଣି ଆଣିବା ପାଇଁ କୁଅ ନିକଟକୁ ଯାଇଥାଆନ୍ତି । ପୁଅଟିକୁ ଶୋଇ ପକାଇଥାନ୍ତି । ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ ପୁଅ ପ୍ରତି ନଜର ରଖିବାକୁ କହି ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଯାଇଥାନ୍ତି । ବ୍ରାହ୍ମଣୀଙ୍କର ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଭିକ୍ଷା କରିବାକୁ ବାହାରି ଗଲେ । ପୁଅ ପାଖରେ ନେଉଳ ଛୁଆଟି ବସିଥାଏ । ହଠାତ୍ ଅଗଣାରେ ଥିବା ଏକ ଗାତରୁ ଗୋଟିଏ ନାଗ ସାପ ବାହାରି ଆସିଲା, ନେଉଳ ସାପକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରକେ ତା’ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା । କିଛି ସମୟ ପରେ ନେଉଳ ସାପକୁ ମାରି ଟିକ୍ ଟିକ୍ କରିଦେଲା । ସାପ ମରିଗଲାପରେ ନେଉଳ ସଂଗେ ସଂଗେ ଧାଇଁଲା କୁଅ ନିକଟକୁ । ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ଯେତେବେଳେ ଦେଖିଲା ନେଉଳର ପାଟିରେ ରକ୍ତ ଲାଗିଛି, ସେ ଭାବିଲେ ଯେ ନେଉଳ ବୋଧହୁଏ ପୁଅକୁ କାମୁଡି ମାରି ପକାଇଛି । ଏହା ଭାବି ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସଂଗେ ସଂଗେ ରାଗିଯାଇ ଏକ ବାଡିଆଣି ନେଉଳକୁ ସେଠାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...