ଭାଇ ହେବତ ଏମିତି

ଜଣେ ଭାଇ ପାଇଁ ଆଉ ଜଣେ ଭାଇର ଅପୂର୍ବ ତ୍ୟାଗକଥା ଶୁଣିଲେ ଖୁବ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗେ । ଘଟଣାଟି ଘଟିଥିଲା ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଜୀବନରେ । ପଟେଲଙ୍କର ଘରର ଅବସ୍ଥା ସେତେ ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ନଥିଲା । ସୁତରାଂ ପଟେଲ୍ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠ ଶେଷ କଲା ପରେ କଲେଜରେ ପଢିବାପାଇଁ ଆଉ ମନ ବଳାଇଲେ ନାହିଁ । ସେ ଭାରି ଭଲ ପାଠ ପଢୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଇଠି ପାଠରେ ତାଙ୍କର ଡୋରି ବନ୍ଧା ହୋଇଗଲା ।

                ଏବେ ପଟେଲ କରିବେ କ’ଣ? ତେଣୁ ସେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ତାଙ୍କ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ଲାଗି ମନଦେଲେ । ଏଥର ସେ ଅଦାଲତରେ ମୁକ୍ତ୍ୟାର ହୋଇ ମୋକଦ୍ଦମା ଲଢିବା କାମରେ ଲାଗିଗଲେ । ଅବଶ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ବଡ ଭାଇ ଆଗରୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିଲେ ।

ନିଜର ତୀକ୍ଷ୍ନ ବୁଦ୍ଧି ଓ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ଯୋଗୁଁ ସେ ଦିନ କେଇଟାରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟଭାଜନ ହୋଇଗଲେ । ଆଉ ଭଲ ଦି’ପଇସା ରୋଜଗାର ବି କଲେ । ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ମନରେ ସୁପ୍ତ ଥିବା ପ୍ରବଳ ଆଗ୍ରହ ତାଙ୍କର ଏବେ ଚେଇଁଉଠିଲା । ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯାଇ ଓକିଲାତି ପଢିବା ପାଇଁ ଠିକ୍ କଲେ ଓ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ ଲାଗି ପାସ୍ପୋର୍ଟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଆବେଦନ କଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...