ଭୂତ କୋଠି

କୈଳାସର ଏକମାତ୍ର ଝିଅ । ସେହି ଝିଅଟିର ନାଆଁ ସୁରମା । ସୁରମାକୁ ଦଶ ବାର ବର୍ଷ ବୟସ ବେଳେ ତା’ ମାଆ ତ ମରି ଯାଇଥା’ନ୍ତି । କୈଳାସର ‘ସ୍ତ୍ରୀ’ ମରିଯିବା ପରେ ସେ ଗାଆଁର ଭିଟାମାଟି ତଥା ଜମିବାଡି ଯାହାଥିଲା ସେସବୁ ବିକ୍ରୟ କରି କୈଳାସ ସହରକୁ ଚାଲିଆସିଲା । ସହରରେ ଘରଭଡା ନେଇ ବାପ ଝିଅ ତ ବେଶ୍ ସୁଖରେ ଥାଆନ୍ତି । କୈଳାସ ସହରରେ ବେପାର ବଣିଜ କରେ । ଝିଅ ସୁରମା ଘରେ ଥାଏ । କୈଳାସ ଗାଆଁରୁ ସହରକୁ ଆସିବା ପ୍ରାୟ ସାତ ଆଠ ବର୍ଷ ହୋଇଗଲାଣି । ଝିଅ ବି ବଡ ହେଲାଣି । ନିଜର ସୀମିତ ଆୟରେ ପରିବାର ଚଳାଉଥାଏ ସେ କୈଳାସ । କିନ୍ତୁ ଝିଅ ସୁରମାର ବିଭାଘର, ସେଥିପାଇଁ କୈଳାସର ଭାରି ଚିନ୍ତା । କ’ଣ କରିବ । କାହିଁକିନା ଝିଅ ବିଭାଘରରେ ତ ଅନେକ ପଇସା ଆବଶ୍ୟକ ।

                ଦିନକର ଘଟଣା । କୈଳାସ ଗାଧୋଇ ପାଧୋଇ ଖାଇ, ପିଇ ତା ବେପାରକୁ ବାହାରିଥିବା ସମୟରେ ଘର ମାଲିକ ବଳିୟାର ସିଂ ଆସି କହିଲା କୈଳାସ, ଏହି ମାସରୁ ଘର ଭଡା ପଚାଶ ଟଙ୍କା ବଢାଇବି । ଅର୍ଥାତ୍ ଘରଭଡା ପୂର୍ବରୁ ମାସିକ ଶହେ ଟଙ୍କା ଦେଉଥିଲ, ଏଣିକି ଶହେ ପଚାଣ ଟଙ୍କା ଦବାକୁ ପଡିବ । ଏହା ଶୁଣି ସେ କୈଳାସ କହିଲା – ଆଜ୍ଞା, ଏତେ ପଇସା ଘରଭଡା ଦେଲେ କ’ଣ ମୋତେ ପୋଷାଇବ । ତହୁଁ ସେ ବଳିୟାର ସିଂ କହିଲେ ଯଦି ଏତେ ଟଙ୍କା ଘରଭଡା ଦେଇ ତୁମକୁ ପୋଷାଉ ନାହିଁ, ତେବେ ତୁମେ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖ । ସେ ବଳିୟାର ସିଂଙ୍କର ଏହି କଥା କ୍ଷୁରଠାରୁ ବି ଆହୁରି ଧାରୁଆ । ତାପରେ ମୁହଁ ଭଣ ଭଣ କରି ସେ ବଳିୟାର ସିଂ କେତେ କ’ଣ ଗପିଗଲା । କିନ୍ତୁ କୈଳାସକୁ ବଳିୟାର ସିଂ କଥା ଖୁବ୍ ବାଧିଲା । ତେଣୁ ହଠାତ୍ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡିଲା ସେ କୈଳାସ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...