ମଇନା କୁମାରୀ ଓ ଛବି କୁମାରୀ କାହାଣୀ – Odia Gapa

ମଇନା କୁମାରୀ ଓ ଛବି କୁମାରୀ କାହାଣୀ

ଗଡର ନାମ ଡମପଡା । ସେ ରାଜ୍ୟ ଖଣ୍ଡିକ ଖୁବ୍ ବିଖ୍ୟାତ । ସେଠାକାର ରାଜାଙ୍କ ନାମ ମହାମର୍ଦ୍ଦରାଜ ସିଂହ । ତାଙ୍କର ଥିଲେ ଯୋଡିଏ ରାଣୀ । ଗୋଟିଏ ଥିଲେ ବାଙ୍କୀଗଡ ଝିଅ, ଆଉ ଗୋଟିଏ ଥିଲେ ସରଣ୍ଡା ଗଡ ଝିଅ । ବାଙ୍କି ଝିଅଙ୍କ ନାମ କୁସୁମବତୀ, ଆଉ ସେ ସରଣ୍ଡା ଗଡର ଝିଅର ନାମ ସରୋଜବତୀ । ଦିହେଁଯାକ ଦେଖିବାକୁ ଖୁବ୍ ସୁନ୍ଦରୀ । ରାଜା ବି ଉଭୟ ରାଣୀଙ୍କୁ ସମାନ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖନ୍ତି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥାଏ ଅହି ନକୁଳ ସମ୍ପର୍କ । ତେଣୁ ସେ ରାଜବାଟୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବି ହେଲେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିରେ କଟେନି । ଯେତେବେଳେ ଦେଖ, ଲାଗିଥାଏ ଚଟିଆ ଯୁଦ୍ଧ । ଦାସୀମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଦି’ ଦଳ । ଚାକର ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ବି ଦି’ ଦଳ ।

                ଦଳେ ବଡ ରାଣୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି, ତ ଆଉ ଦଳେ ସାନ ରାଣୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି । ଉଆସରେ ମାଟିଗୋଡି ଓ ଚାଲୁଣିପାଚିଆ ଭିତରେ ବି ବୁଣା ହୋଇଥାଏ କଳିର ମଞ୍ଜି । ରାଣୀ ଦିହିଁଙ୍କର ମତଭେଦ ହେତୁ ସାରା ରାଜବାଟୀଟାରେ ଜଳୁଥାଏ ଖାଲି ହିଂସା ଓ ରାଗର ପ୍ରଚଣ୍ଡ ନିଆଁ ।

                ଏହି କଥା ଗୁଡାକ ଦିନକୁ ଦିନ ରାଜାଙ୍କ ପକ୍ଷେ ବଡ ଅସହ୍ୟ ହୋଇ ଉଠିଲା । ତେଣୁ ସେ ଦିନେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ, ଏ ପ୍ରକାର କଳିଗୋଳ ଜନିତ ଅଶାନ୍ତି ନିବାରଣ କରିବାର ଉପାୟ କ’ଣ ମନ୍ତ୍ରୀ? ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମହାରାଜ –

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

ନୂଆ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...