ମାଲ୍ୟାଣୀ କଥା

ତୃତୀୟ ପ୍ରହର ହୁଅନ୍ତେ ବିକ୍ରମ ରାଜା ଯାଇ ବେତାଳଙ୍କୁ କହିଲେ ତମ୍ଭେ ଯାଇ ଖଟ ଖୁରାରେ ରହିବ । ମୁଁ ଯାହା ପ୍ରଶ୍ନ କରିବି ତୁମ୍ଭେ ଓଲଟା ଉତ୍ତର ଦେବ । ରାଜାଙ୍କ ଆଦେଶ ମାନି ବେତାଳ ଖଟ ଖୁରାରେ ରହିଲେ । ମୌନାବତୀଙ୍କୁ ରାଜା ଡାକିଲେ । ସେ ନଶୁଣନ୍ତେ ଖଟ ଖୁରାକୁ କହିଲେ ତୁମ ଜେମା ତ ଶୁଣୁ ନାହାଁନ୍ତି ତୁମ୍ଭ ସାଙ୍ଗରେ ଆଳାପ କରିବା ।

        ଜଣେ ରାଜାଙ୍କର ସେବିକା ଜଣେ ଗଉଡୁଣୀ ଓ ଜଣେ ମାଲ୍ୟାଣୀ ଥିଲେ । ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କା’ର ବୁଦ୍ଧି ବେଶୀ । ଏହା କହି କଳି ଲାଗନ୍ତି । ଗଉଡୁଣୀ ଦିନେ ଜେମାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କହିଲା ଜେମାମଣି ସାଧୁ ପୁତ୍ର ତୁମ୍ଭଙ୍କୁ ଅତି ଭଲପାଏ । ଗୋଟିଏ ରାତ୍ରି ତମ୍ଭେ ତା’ ସଙ୍ଗରେ ରହିଲେ ଲକ୍ଷେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣମୁଦ୍ରା ସେ ଦେବ । ଜେମାର ସମ୍ମତି ପାଇ ଗୋପାଳୁଣି ଗଲା । ରାତ୍ରବେଳେ ସାଧୁ ପୁତ୍ରକୁ ଆଣି ଜେମା ପାଖରେ ପହଁଚାଇ ଦେଲା । ଦ୍ୱାର ଦେଶରେ ଏକ କଟୁଆଳକୁ ରଖାଇ ଦେଲା । ଗଉଡୁଣୀର କାରବାର ମାଲ୍ୟାଣୀ ଜାଣି ସାଧୁକୁ ଯାଇ ସମସ୍ତ କଥା କହିଦେଲା । ସାଧୁର ପତ୍ନୀ ଏକଥା ଶୁଣି ପୁତ୍ରବଧୂକୁ ଧରି ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ମିଳିଲା । ଦିଅଁ ଦରଶନପାଇଁ ଦେଉଳ ଯିବେ, ତେଣୁ ସମସ୍ତ କଟୁଆଳ ତାକୁ ରାସ୍ତା ଛାଡି ଦେଲେ । ମାଲିଆଣୀ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଥିଲେ । ସାଧୁ ପାଖରେ ବଧୂକୁ ଛାଡି ଜେମାକୁ ବେଶକରି ଘରକୁ ଆଣିଲା । କଟୁଆଳମାନେ ଏକଥା କିଛି ଜାଣି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ମାଲ୍ୟାଣି ଜେମାକୁ ଘେନି ଅନ୍ତଃପୂରକୁ ଗଲେ । ସାଧବାଣୀ ନିଜ ଗୃହକୁ ଫେରିଗଲେ । ରାତ୍ରୀର ଶେଷ ପ୍ରହରରେ, ପୁରୁଷ ଓ ନାରୀ ଉଭୟଙ୍କୁ ଦରବାରକୁ ନେଲେ । ହେ ଖଟଖୁରା ତୁ କହ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ଚତୁରୀ ।

        ଖଟଖୁରାରେ ଥିବା ବେତାଳ କହିଲା ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଉଡୁଣୀ ଚତୁରୀ । ମୌନାବତୀ ଏକଥା ସହ୍ୟ କରି ନପାରି କହିଲା ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାଲ୍ୟାଣୀ ଚତୁରୀ । ତୁ ମୋର ଖଟଖୁରା ହୋଇ ଏପରି ଅନିତ୍ୟ କଥା କିପରି କହୁଛୁ । ରାଜଜେମାଙ୍କର ପରିଚାରୀମାନେ ଥିଲେ ଓ ମୌନାବତୀର ତୃତୀୟ ପ୍ରହର କଥା ଶୁଣିଲେ ।

Find Amazon’s best deals & get advantage of the more hidden discounts!

Find over 75% discounts

Discover hidden offers, sales & discounts when searching for products on Amazon.

Keyword/s (optional)

(eg Iphone 5s Gold or Ipad Mini 16GB)

Search Discount
ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।
loading...

ଗପ ସାରଣୀ

ବିସ୍ଵାଶ କରିବା ଆଗରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁଡିକର ସଠିକତାକୁ ତଦନ୍ତ କରନ୍ତୁ ।

ସାଢି | ଲାପଟପ୍ | ଟେଲିଭିଜନ୍ | ଯୋତା | ମୋବାଇଲ୍ |ବହି

ପ୍ରଥମେ ଯେକୌଣସି ଜିନିଷ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ପରେ କ୍ୟାସ ଅନ ଡେଲିଭରିରେ ଅଡ଼ର୍ କରନ୍ତୁ, ମାନେ ଜିନିଷ ପାଇଲା ପରେ ହିଁ ପଇସା ଦିଅନ୍ତୁ

ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଗପ

loading...